У Каннах відбувся благодійний показ фільму «Залишаючи Ірпінь» (фото)
20 Dec 17:39, 2022
Команда проєкту «Irpin Reconstruction Summit» (IRS) та Французько-українська асоціація «Ідеї без кордонів» організували в місті Канни (Франція) благодійний показ фільму польського документаліста Міхала Пшедлацького «Залишаючи Ірпінь». Про це розповідається на сторінці IRS у фейсбуці.
«Війна триває. Ви побачите фільм, що дозволить осягнути драму міст, які ворог хоче захопити та які бомбить своїми ракетами. За кожним містом стоять тисячі людських доль, – сказала, виступаючи перед показом, радниця Ірпінського міського голови, проєктна менеджерка IRS Ірина Ярмоленко. – На цих кадрах дуже персональна історія і для мене: тут мій офіс, моя квартира, мій міст, парки – це моє місто. Саме тому ми – ті, хто виїхав за кордон, але має дух боротьби за нашу країну – розпочали нашу місію на підтримку українських родин».
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2022/12/320757146_1243050199722158_5460016501359329154_n-768x1024.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2022/12/320718154_570807991722770_2016505312061147970_n-1024x768.jpg)
«24 лютого я не могла повірити в те, що почалася повномасштабна війна. І навіть уявити не могла, яке пекло доведеться пережити в наступні вісім днів, які ми провели під обстрілами. Ці спогади назавжди залишаться в моїй пам’яті. Як і ті, хто не залишив нас і допоміг покинути Ірпінь», – сказала у своєму виступі радниця Ірпінського міського голови, комунікаційна менеджерка IRS Дарина Катькало.
Вона відзначила, що зараз у всьому світі Ірпінь відомий як символ спротиву. «І не лише тому, що зупинив наступ на столицю, а й тому, що в Ірпінь уже повернулося 85% мешканців, незважаючи на руйнування. Попереду ще багато роботи. Але щоб відновити місто, нам потрібна допомога європейської та світової спільноти. Кожен донат важливий. Спільно ми зможемо зробити так, щоб в Ірпені хоча б на один зруйнований будинок стало менше», – наголосила Дарина.
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2022/12/320805165_696058378598276_2332964228112943261_n-1024x768.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2022/12/320736826_686002143243676_4638727295566473804_n-1024x768.jpg)
Кінопоказ відвідала представниця мерії Канн Вероніка Піел. Вона звернулась до українців зі словами підтримки. «Мерія міста Канни є одним із потужних хабів збору та відправки гуманітарної допомоги для України, а також центром прийому тимчасово переміщених українців. Ми переймаємося подіями в Україні, місто Канни зробили вже багато та роблять усе можливе, аби допомогти українцям. Висловлюємо захоплення мужністю українців, які сьогодні, без жодного сумніву, є захисниками безпеки Європи та всього цивілізованого світу», – відзначила Вероніка Піел.
Перед початком кінопоказу гості благодійного заходу оглянули фотовиставку «Зруйнований, але нескорений Ірпінь», а також подивилися відеоролики про наслідки російського вторгнення в Ірпінь та загалом про війну в Україні.
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2022/12/320653649_565872631677440_4855978135915258682_n-1024x768.jpg)
«Перегляд фільму нагадав багатьом про пережите. Французькі гості були вражені побаченим. Байдужим не залишився ніхто, фільм тяжкий емоційно, але світ має бачити і знати це», – зазначається на сторінці «Irpin Reconstruction Summit».
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2022/12/320779526_1325469901550089_3598279668406385350_n-1024x768.jpg)
Кінопоказ відбувся за підтримки театрально-концертного центру «Espace Miramar», мерії міста Канни, Ірпінської міської ради та Фонду відновлення Ірпеня.
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2022/12/320707349_562273921931212_8665596502369637314_n-1024x768.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2022/12/320739276_1593068927792657_5505962163413209938_n-1024x768.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2022/12/320763037_1562488490831990_4553424383995248750_n-1024x768.jpg)
Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!