У Каннах відбувся благодійний показ фільму «Залишаючи Ірпінь» (фото)

320n (1)

Команда проєкту «Irpin Reconstruction Summit» (IRS) та Французько-українська асоціація «Ідеї без кордонів» організували в місті Канни (Франція) благодійний показ фільму польського документаліста Міхала Пшедлацького «Залишаючи Ірпінь». Про це розповідається на сторінці IRS у фейсбуці.

«Війна триває. Ви побачите фільм, що дозволить осягнути драму міст, які ворог хоче захопити та які бомбить своїми ракетами. За кожним містом стоять тисячі людських доль, – сказала, виступаючи перед показом, радниця Ірпінського міського голови, проєктна менеджерка IRS Ірина Ярмоленко. – На цих кадрах дуже персональна історія і для мене: тут мій офіс, моя квартира, мій міст, парки – це моє місто. Саме тому ми – ті, хто виїхав за кордон, але має дух боротьби за нашу країну – розпочали нашу місію на підтримку українських родин».

«24 лютого я не могла повірити в те, що почалася повномасштабна війна. І навіть уявити не могла, яке пекло доведеться пережити в наступні вісім днів, які ми провели під обстрілами. Ці спогади назавжди залишаться в моїй пам’яті. Як і ті, хто не залишив нас і допоміг покинути Ірпінь», – сказала у своєму виступі радниця Ірпінського міського голови, комунікаційна менеджерка IRS Дарина Катькало.

Вона відзначила, що зараз у всьому світі Ірпінь відомий як символ спротиву. «І не лише тому, що зупинив наступ на столицю, а й тому, що в Ірпінь уже повернулося 85% мешканців, незважаючи на руйнування. Попереду ще багато роботи. Але щоб відновити місто, нам потрібна допомога європейської та світової спільноти. Кожен донат важливий. Спільно ми зможемо зробити так, щоб в Ірпені хоча б на один зруйнований будинок стало менше», – наголосила Дарина.

Кінопоказ відвідала представниця мерії Канн Вероніка Піел. Вона звернулась до українців зі словами підтримки. «Мерія міста Канни є одним із потужних хабів збору та відправки гуманітарної допомоги для України, а також центром прийому тимчасово переміщених українців. Ми переймаємося подіями в Україні, місто Канни зробили вже багато та роблять усе можливе, аби допомогти українцям. Висловлюємо захоплення мужністю українців, які сьогодні, без жодного сумніву, є захисниками безпеки Європи та всього цивілізованого світу», – відзначила Вероніка Піел.

Перед початком кінопоказу гості благодійного заходу оглянули фотовиставку «Зруйнований, але нескорений Ірпінь», а також подивилися відеоролики про наслідки російського вторгнення в Ірпінь та загалом про війну в Україні.

«Перегляд фільму нагадав багатьом про пережите. Французькі гості були вражені побаченим. Байдужим не залишився ніхто, фільм тяжкий емоційно, але світ має бачити і знати це», – зазначається на сторінці «Irpin Reconstruction Summit».

Кінопоказ відбувся за підтримки театрально-концертного центру «Espace Miramar», мерії міста Канни, Ірпінської міської ради та Фонду відновлення Ірпеня.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300