У Коцюбинському відбулися змагання з риболовлі та пляжного футболу
08 лип 14:57, 2019
Івана Купала в Коцюбинському почали відзначати з самісінького ранку. Вперше на місцевому озері організували змагання рибалок. Ті готували снасті й потайки мріяли піймати русалку.
Валерій Шевчук, мешканець Коцюбинського:
«Хто нежонатий, стовідсотково зловить русалку».
Та поки русалки визначали неодруженого, рибалки намагалися вполювати звичайнісіньку рибу. Між собою жартували: хто примовок не знає, тому не щастить. А от хто примовляти вміє, того й риба любить.
Сергій Канчура, мешканець Коцюбинського:
«Три рибини: 1 кілограм 650 грамів, 800 грамів і 400 грамів. Чудовий настрій, риболовний».
Пійману рибу змірювали, зважували й одразу випускали на волю. А переможців змагання нагородили корисними призами – вудками, казанками для ухи, боксами для снастей, іншим риболовецьким реманентом.
Серед майже 30 рибалок були й три жінки. А приз наймолодшого учасника здобув 11-річний Нікіта Таратухін.
Сергій Даніш, в. о. селищного голови:
«Навесні ми зібралися з хлопцями і створили риболовний рух Коцюбинського. Небайдужі мешканці, які вболівають за це озеро, скинулися грошима, хто скільки зміг. Ми за ці гроші купили рибу й запустили її в озеро – для того, щоб вона розмножилась, і наші коцюбинські хлопці й дівчата мали змогу прийти сюди й отримати задоволення від рибальства».
Визначали найкращих не лише в рибалці, а й у турнірі з пляжного футболу. Забивати голи мотивували хлопців активні вболівальниці. Серед шести аматорських команд перемогу здобули футболісти ДДК «Мотор».
Люди згадують, яким було це лісове озеро колись і яким стало тепер.
Катерина, мешканка Коцюбинського:
«Були зарості, кущі. Доступу до озера практично не було, тому що тут усюди був чагарник. А тепер це все піском засипали, вирівняли. Красиво, мені подобається».
Сергій, мешканець Коцюбинського:
«Тоді було все занедбане, просто водичка та болото, та й усе. А зараз це місце відпочинку – повичищали, сміття немає».
Богдан Слюсаренко, член виконкому селищної ради:
«Це озеро для нас є родзинкою, перлиною Коцюбинського. За останній час тут відбулося багато змін: оновили пляж і збільшили його в розмірах, розрівняли, завезли пісок, установили гойдалки, додаткові лавочки, нові столи. Зараз будуть нові мангали».
Хоча рибалки свій улов і відпустили, та без традиційної ухи не обійшлося. На імпровізованій кухні дівчата вправно нарізали овочі, а головний куховар чаклував аж над двома величезними казанами.
Павло Назарук, депутат селищної ради:
«Ми купили голови червоної риби, з попередніх рибалок є п’ятикілограмова голова сома – і в нас буде чудова уха. В іншому казанчику буде хаш. Це така страва, як наш бульйон, холодець, але гарячий. Там три півники, кісточки, гомілки – це все буде варитися п’ять годин. І потім будемо роздавати нашим коцюбинчанам».