Реклама

У Коцюбинському встановлюють «плаваючі» каналізаційні люки (відео)

Вони не торохтять, коли на них наїжджають машини. Вони не піддаються впливу температур і їх називають плаваючими. У Коцюбинському почали встановлювати люки європейського зразка.

Щоб зрозуміти, чому їх називають плаваючими і яка з того користь, майстри пропонують подивитися, як ці люки встановлюють. Вони кажуть, окрім того, що конструкції виготовлені з високоміцного чавуну, справа ще й у технології монтажу. Вона принципово відрізняється від встановлення звичних люків.

Сергій, інженер-монтажник:

«Це вже воно замерзло, воно вже готово. Йде пар з неї. Це така суміш. Ми нею заливаємо. 5-10 хвилин – вона замерзає і по ній можна вже їздити, ходити».

Корпус цих люків встановлюють не на опорні кільця колодязів, як із звичними люками, а впресовують в асфальт. Саме це і забезпечує стабільне положення люка на одній лінії з поверхнею дороги. І плаваючими їх назвали тому, що під впливом навантаження і температур вони не провалюються, а живуть одним життям із асфальтом.

Сергій Слухай, начальник служби УЖКГ «Біличі»:

«Ті старі люки вибивались. Машина якась тяжка наїхала, 10-20 проїздів важкої техніки — і все».

Андрій Браунагель, співзасновник компанії «Монтерра Буд»:

«Якщо люк правильно змонтований, від цього не страждає сам колодязь, не просочується у тих чи інших місцях вода, не провалюється асфальт, і це не зашкоджує самому колодязю. Або самому укріпленню під люком».

Ці інноваційні  люки спокійно витримують навантаження 60 тон. Кажуть, вони вже навіть пройшли випробування танками.

Андрій Браунагель, співзасновник компанії «Монтерра Буд»:

«Ми почали встановлювати ці люки в Ірпені. Є вулиці, де по таких люках їздили танки, БТР і ніяких пошкоджень на самих люках і на дорожньому полотні поблизу немає».

Комунальники кажуть, для них важливо, щоб такі конструкції були і безпечними, і легкими в обслуговуванні. Підрядники ж запевняють, із такими люками проблем не буде.

Віктор, оператор-монтажник:

«Гудіти він не буде. Бо тут спеціальний композит, щоб він не гримів, як старі люки постійно гримлять при наїзді. Обслуговуються: майстер прийшов, відкрив, і кришка за рахунок запору ніколи на нього не впаде, і його не треба тягати. Старий люк треба тягнути кришку, можна по пальцях заробити».

Надія Дроган, журналістка:  

«Півтори-дві години часу. Філігранна робота. І люк вже готовий. Ще десь півтори-дві години і по ньому можуть проїжджати машини. Я запитала, скільки треба часу, щоб встановити звичний, оцей радянський люк, то хлопці сказали, навіть не будемо пояснювати. Бо з тим люком дуже довга історія».

Сергій Слухай, начальник служби УЖКГ «Біличі»:

«Це – перший люк, який замінений за цією технологією. Нові ми вже починаємо встановлювати тільки за такими технологіями. Ми починаємо з центральної вулиці Пономарьова. Далі будемо переходити на Доківську і, я думаю, за певний період часу замінимо усі проблемні ділянки на проїжджих частинах».

А поки громади запроваджують інноваційні технології, поліція безпеки дорожнього руху Київщини застерігає водіїв від небезпеки аварійних люків. Зазначають, втрата пильності може призвести до ДТП.

Дмитро Ідірісов, інспектор відділу безпеки дорожнього руху УПП у Київській області ДПП:

«Коли кришка вже розбита або зламаний край, який опирається на горловину, то кришка не фіксується, машина наїжджає на швидкості колесом. Кришка перекручується або взагалі відскакує, машина провалюється в яму і її перекидає».

Тож інспектори рекомендують водіям по можливості оминати будь-які люки на дорогах, а комунальним службам радять вчасно замінювати аварійне обладнання.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама