Реклама

У Києві судять завідувача кладовища КП «Буча Сервіс», якого окупанти поставили «старостою» села

8df766637243078c6575040ec86bf8d8

У Печерському районному суді Києва розпочинається розгляд справи за обвинуваченням у колабораційній діяльності мешканця села Синяк Бучанської громади, завідувача кладовища КП «Буча Сервіс». Про це йдеться в матеріалах суду.

За даними слідства, обвинувачений активно співпрацював із російськими військовими, які тимчасово зайняли Синяк, і був призначений «старостою» села.

Зазначається, що підсудний «впродовж кінця лютого – березня 2022 року, за період окупації села Синяк Бучанського району Київської області збройними силами РФ, неодноразово висловлював публічні заклики до жителів села припинити чинити будь-який опір представникам ЗС РФ, підкорюватись усім їх наказам, закликаючи до співпраці з державою-агресором, активно поширював серед місцевого населення інформацію на підтримку держави-агресора, а також отримував гуманітарну допомогу від держави-агресора та розповсюджував її серед місцевого населення».

10 березня спільно з російськими військовими чоловік організував збори місцевих жителів, під час яких окупанти представили його старостою села Синяк.

«У подальшому, виконуючи обов`язки старости тимчасово окупованого с. Синяк, здійснював інформаційну діяльність у співпраці з державою-агресором та її представниками – військовими РФ, спрямовану на підтримку держави-агресора, її представників та збройних формувань», – відзначають у суді.

Підсудний обвинувачується у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 111-1 КК України, санкція якої передбачає позбавлення волі на строк від 10 до 12 років.

Обвинувачений свою співпрацю з загарбниками заперечує та стверджує, що «займався виключно допомогою громадянам, які перебували у селі, зокрема надавав потрібні ліки, здійснював поховання загиблих».

Наразі він перебуває під вартою без права внесення застави.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама