У Києві відкрили благодійну виставку з розмальованими корпусами російських снарядів, які знайшли в Ірпені
17 Dec 09:38, 2023
У Києві, в музеї Павла Тичини, відкрилась благодійна виставка «Вільна Україна. Українські сапери — художники ризику». Мета мистецького проєкту — зібрати кошти на виробництво захисних костюмів для саперних підрозділів, які займаються розмінуванням українських територій. Про це повідомляє «Суспільне».
В експозиції представлені художні роботи, виконані на корпусах від російських снарядів чи елементах військового спорядження, знайдених під час бойових дій в місті-герої Ірпінь.
![57fbf58d6237bee9](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/12/57fbf58d6237bee9.jpg)
На відкриття запросили ірпінських саперів, які після деокупації міста проводили розмінування території, аби створити безпечний простір для мирних мешканців після бойових дій.
Як розповів Яків Ганул, начальник піротехнічної служби і голова ГО «Фонд гуманітарного розмінування — Ірпінь», більшість ірпінських саперів брали участь в обороні міста.
![800947d5a3c95b44](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/12/800947d5a3c95b44.jpg)
А після деокупації від російської армії постала проблема розмінування міських територій. Бійці почали до цього долучатись, спочатку разом з ДСНС та іншими підрозділами саперів.
«Так із колишніх військових утворилася служба, яка почала займатись розмінуванням Ірпеня», — розповів чоловік. Далі учасники групи пройшли додаткове навчання у Центрі розмінування ДСНС, отримали сертифікати і почали офіційно приймати виклики від громадян, які виявляли вибухівку.
![70f095849669e7b8](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/12/70f095849669e7b8.jpg)
На сьогодні опрацювали понад 700 викликів. «Найбільше знаходили гранат, які залишали росіяни на території Приірпіння. Це так звані «розтяжки». Був випадок замінування дитячого піаніно і крісла в дитячій танцювальній студії», — згадує Яків. Та все ж найбільшою проблемою для цивільного населення є нерозірвані снаряди.
Важливу роль у роботі саперів відіграє екіпірування, констатує начальник піротехнічної служби. За його словами, на 8 захисних комплектів необхідно зібрати 600 тисяч грн.
Допомогти зібрати кошти погодились художники. Вони запропонували розмалювати залишки боєприпасів, аби використати їх із благодійною метою.
![F546048148ed9a36](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/12/f546048148ed9a36.jpg)
Голова ГО «Світ очима художників» Валерія Велика розповідає, що з саперами познайомилась на художньому пленері в Ірпені. Вони відвезли учасників зібрання в ліс, де колись були позиції російських солдатів. «До них (росіян — ред.) прилетів «Байрактар» і залишилось багато уламків гільз та снарядів», — згадує побачене пані Валерія.
![720e5bbb8678fe34](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2023/12/720e5bbb8678fe34.jpg)
Тоді, за словами художниці, виникла ідея зробити з цих уламків мистецькі вироби, щоб використати їх на аукціоні і допомогти саперам. Розписати снаряди погодились 11 художників з Ірпеня, Києва, Луцька, Чернігова.
Тоді, за словами художниці, виникла ідея зробити з цих уламків мистецькі вироби, щоб використати їх на аукціоні і допомогти саперам. Розписати снаряди погодились 11 художників з Ірпеня, Києва, Луцька, Чернігова.