Без традиційної лінійки і звичних урочистостей, але з гучним дзвоником, який закликав першачків на їхній перший урок. Цього року в Приірпінні вперше пішли до школи 1700 малюків. Одна з найстаріших шкіл Ірпеня — №2 — прийняла 180 першокласників.
Ірина Бєлова, директорка школи №2:
«Ми готувалися до зустрічі дітей, і було дуже багато завдань, які треба було виконати. Одне з завдань було — розвести учнів по різних входах, були відкриті всі додаткові входи; треба було зустріти учнів».
Цей навчальний рік для всіх особливий, бо розпочинається в умовах карантину. Батьки відчули зміни ще з порогу, адже в цьому році вперше їм не можна було провести своїх діток до класу. Але до таких застережень вони поставилися з розумінням.
Сергій, батько першокласника:
«Нормально сприймаємо. У країні карантин, тому це вимушене рішення держави, і я вважаю, що це добре».
Людмила Мартиненко зустрічає своїх першачків уже не перший рік. Каже — хоч сьогоднішній День знань і відрізняється від попередніх, та радіє з того, що школи відкриті й можуть прийняти дітей. А до нових умов готові вже давно.
Людмила Мартиненко, вчителька перших класів:
«Так воно є, значить так воно має бути. Усе нормально буде в нас, усе буде добре».
Нові школярики примірялися до шкільної парти ще у дворі. Декотрі навіть зізнавалися, чому хочуть тут навчитися.
«Я хочу отримати знання, що космос — це справжній світ і що космос — це класно».
А як тільки-но всі сіли за парти вже в класі — навперебій розповідали, чому їм хотілося йти до школи.
«Щоб бути розумним».
«Тут дуже весело, дуже гарно, можна нових друзів знайти». — «А вчитися ти хочеш?» — «Дуже!»
«Я так хотіла в школу, так довго готувалася до школи… Все купили. І така щаслива, що я пішла до школи!»
А щоб навчання для дітей було не лише цікавим, але й максимально безпечним, школи Ірпеня забезпечили всіма необхідними засобами індивідуального захисту.
Ірина Бєлова:
«У нас є засоби індивідуального захисту для вчителів, є дезинфікуючі засоби, антисептики, паперові рушники, рідке мило — тобто, є все, що потрібно. Ми повністю забезпечені на сьогодні».
У школі є також безконтактний термометр. Усім учителям обов’язково проводять температурний скринінг. Загалом настрій оптимістичний і в дітей, і у вчителів. Кажуть, скучили одне за одним і раді знову спілкуватися наживо, а не дистанційно, онлайн.
Ірина Бєлова:
«Ми раді дітям, раді батькам, раді, що життя все ж бере своє. І що б не відбувалося у світі, в країні, але перше вересня буде завжди».
Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!