У Приірпінні знайшли десятки снарядів часів Другої світової

0-02-05-989f14a1c8782674623f0d20deb0763d8a620911061d2db7750cc239a5b056cf_24d820f0

В ірпінському мікрорайоні Романівка та поблизу Гостомеля на Київщині знайшли десятки снарядів часів Другої світової війни, повідомило Комунальне підприємство «Муніципальна варта».

У Романівці на снаряди натрапили робітники, які прокладали газову мережу на вул. Чайковського. Вони зателефонували на «гарячу лінію» чергової частини «Муніципальної варти».

«Інспекторами МВ одразу було повідомлено правоохоронні органи та подано термінову заявку з фото- та відеопідтвердженням до центру швидкого реагування ДСНС України… Інспектори “Муніципальної варти” обгородили та впродовж двух годин обмежували доступ людей на небезпечну територію», – йдеться в повідомленні.

Цілий вибуховий арсенал був знайдений у полі між селищем Гостомель та селом Раківка. Як повідомляє Головне управління Держслужби з надзвичайних ситуацій у Київській області, на місце події прибув піротехнічний підрозділ мобільного рятувального центру ДСНС України. Територію взяли під охорону співробітники Ірпінського відділу поліції.

Піротехніки ідентифікували чотири міни часів Другої світової. Проте під час додаткового обстеження території було знайдено ще 24 вибухонебезпечні предмети. Згідно з повідомленням, смертоносні знахідки «вилучені та будуть знешкоджені шляхом підриву на завчасно визначеному полігоні для знищення вибухонебезпечних предметів».

«При знаходженні вибухонебезпечних або схожих на них предметів не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати оперативні служби за телефонними номерами 101 та 102», – наголошують надзвичайники.

Зі свого боку «Муніципальна варта» зазначає, що підозрілі предмети, схожі на боєприпаси, «категорично забороняється пересувати, заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати, намагатися самостійно знешкоджувати знахідку, здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання».