У школах Ірпеня планують вчити дітей безпечної поведінки (відео)

Як уникнути булінгу? Як протидіяти насиллю? Як не стати інструментом маніпуляцій? Як безпечно проявляти себе в соціальних мережах? Відповіді на ці та багато інших питань має дати просвітницький проєкт, який із 1 вересня збираються запровадити в ірпінських школах у якості експерименту. Його мета – захистити дітей шкільного віку від потенційних загроз на вулиці, вдома, в школі, в інтернеті.

Віолетта Дворнікова, депутатка Ірпінської міськради, ініціаторка проєкту:
«Цей проєкт є одним із розділів проєкту загальноміської програми сімейної безпеки та інклюзії».

Фахівці різних напрямків зібралися за круглим столом, щоб виробити спільне бачення реалізації третього розділу цієї програми. Він називається «Свідоме покоління». Такий факультативний курс запровадять для початку у двох освітніх закладах міста: в Ірпінському ліцеї №3 (там у пілотному проєкті візьмуть участь молодші класи) та в Академічному ліцеї НУБІП України (в ньому до експерименту залучать старші класи).

Вероніка Поляновська, педагогиня-організаторка Ірпінського академічного ліцею:
«Ми два роки працюємо над цими темами. На жаль, наразі дуже багато питань щодо суїциду і булінгу. Це все соцмережі, це йде з інтернету, з інших країн, тому нам потрібно максимально це все тримати під контролем, бо діти не розуміють, куди вони йдуть».

Станіслав Федоров, директор Ірпінського ліцею №3:
«Питання дійсно актуальні й вони мають повсякденний характер. Тому кожен із нас як педагог, як адміністратор навчального закладу, а також батьки шукають якісь вихід і шукають по-своєму. То чому не спробувати як готовий механізм вирішення цього питання такий от експеримент

Учасники