У школах Ірпеня планують вчити дітей безпечної поведінки (відео)

Як уникнути булінгу? Як протидіяти насиллю? Як не стати інструментом маніпуляцій? Як безпечно проявляти себе в соціальних мережах? Відповіді на ці та багато інших питань має дати просвітницький проєкт, який із 1 вересня збираються запровадити в ірпінських школах у якості експерименту. Його мета – захистити дітей шкільного віку від потенційних загроз на вулиці, вдома, в школі, в інтернеті.

Віолетта Дворнікова, депутатка Ірпінської міськради, ініціаторка проєкту:
«Цей проєкт є одним із розділів проєкту загальноміської програми сімейної безпеки та інклюзії».

Фахівці різних напрямків зібралися за круглим столом, щоб виробити спільне бачення реалізації третього розділу цієї програми. Він називається «Свідоме покоління». Такий факультативний курс запровадять для початку у двох освітніх закладах міста: в Ірпінському ліцеї №3 (там у пілотному проєкті візьмуть участь молодші класи) та в Академічному ліцеї НУБІП України (в ньому до експерименту залучать старші класи).

Вероніка Поляновська, педагогиня-організаторка Ірпінського академічного ліцею:
«Ми два роки працюємо над цими темами. На жаль, наразі дуже багато питань щодо суїциду і булінгу. Це все соцмережі, це йде з інтернету, з інших країн, тому нам потрібно максимально це все тримати під контролем, бо діти не розуміють, куди вони йдуть».

Станіслав Федоров, директор Ірпінського ліцею №3:
«Питання дійсно актуальні й вони мають повсякденний характер. Тому кожен із нас як педагог, як адміністратор навчального закладу, а також батьки шукають якісь вихід і шукають по-своєму. То чому не спробувати як готовий механізм вирішення цього питання такий от експеримент

Учасники круглого столу представили своє бачення: в якому форматі спілкуватися з дітьми, яку вікову категорію охоплює та чи інша проблематика, і як найповніше інтегрувати запропоновану програму в освітній процес. В управлінні освіти її готові підтримати.

Олена Ковтун, заступниця начальника управління освіти і науки ІМР:  
«Дуже багато є предметів в освітніх програмах наших шкіл, які є співзвучними з тими питаннями, що порушені в даній програмі. Тому це буде дуже легко зробити. Плюс позитивом є й те, що будуть працювати не тільки педагоги, а й працюватимуть спеціалісти спільно з нашими педагогами».

Про важливість запровадження такої експериментальної програми говорили всі учасники зібрання.

Анна Осадча, сімейна адвокатка, сімейна медіаторка:
«Я вважаю, що він (проєкт – ред.) є досить необхідним. Тому що він спрямований на виховання і створення  нового суспільства, свідомого суспільства. Це треба починати з дітей».

Ірина Листопад-Овечкіна, засновниця і керівниця Центру розвитку людини «Мудрість вічності»:
«Чудовий проєкт! Ну просто унікальний проєкт! Хочеться, щоб у всіх школах, у всіх дитсадках і для дорослих людей була ця освіта, була отака підтримка. Адже насправді людська суть унікальна сама по собі, вона багата духовно-моральними цінностями, але, на жаль, це ніхто не розвиває».

Але, щоб програма запрацювала в Ірпені, необхідно, аби її підтримали на сесії міськради.

Віолетта Дворнікова:
«Я щиро вірю, що цей експеримент приживеться в нашому місті, і ми з радістю поширимо його на всі міста України».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300