У таборі імені Ю. Гагаріна в Ірпені облаштовують гуртожитки для тих, хто втратив житло (відео)

Незабаром в Ірпені, окрім санаторію «Дубки», «Залізного» та модульного містечок, з’явиться ще одне тимчасове житло для людей, які через російську агресію втратили дах над головою – табір ім. Гагаріна на вулиці Ломоносова. Про це домовилися мер Ірпеня Олександр Маркушин із керівництвом управління майном Державної акціонерної холдингової компанії «Артем».

Зоряна Міронішена, депутатка Ірпінської міської ради:
«Завдяки підтримці народного депутата Олександра Горобця ми зв’язалися із заводом «Артем», поспілкувалися з правлінням, і нам щиросердно вирішили допомогти в цьому питанні».

Віктор Стуга, начальник відділу управління майном Державної акціонерної холдингової компанії «Артем»:
«Президентом компанії було прийняте рішення допомогти в благій справі. Ми всі зараз працюємо на одну й ту саму ціль – на перемогу. Входимо в положення ірпінців, і було прийняте рішення про передачу цього табору під житло для осіб, які постраждали внаслідок агресії».

Тут планують розмістити до 500 людей. Але спершу потрібно навести лад на території та всередині приміщень. Часу обмаль, а роботи багато.

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:
«Треба відновити водопостачання, водовідведення, опалення, деякі питання є щодо світла. І ми ставимо завдання за місяць повністю все відремонтувати і готувати людей до заселення. Але ми розраховуємо додатково підключити ще два корпуси, і це буде 500 місць».

Найближчим часом селитимуть у ці два корпуси. У них замінять вікна та зроблять косметичний ремонт. Кімнати, де все вціліло, вже облаштовують під такі гуртожитки. Тут житимуть мешканці міста, які не мають сімей.

Зоряна Міронішена:
«Вони живуть самі й можуть перебувати в такому ніби гуртожитку. Але для сімей ми плануємо використовувати кімнати в таборі, щоб сім’я мала свій простір, свій куточок, і могла там сама проводити час».

Ще два корпуси планують заселяти згодом. Наразі вирішується питання з їхнім опаленням.

До речі, мешканцям табору самим готувати не доведеться. Ось у цій великій просторій їдальні вони будуть снідати, обідати й вечеряти. Безкоштовним харчуванням їх забезпечить міжнародна гуманітарна організація «World Central Kitchen», яка сьогодні вже годує понад шість тисяч ірпінців щодня.

Олексій Шпіонов, партнер організації «World Central Kitchen»:
«Треба, щоб люди були нагодовані, щоб їм було смачно, щоб вони були в затишку. Вони втратили все, що в них було, і наше завдання, наша місія в тому, щоб зробити людям добре, щоб вони хоч трошки відчували себе вдома».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!