Реклама

Уряд не визнав Бучанську ОТГ спроможною

Photoeditorsdk Export (100)

Кабінет Міністрів України не визнав Бучанську об’єднану територіальну громаду «спроможною в новому складі» – з селищем Ворзель та селом Мироцьке. Про це йдеться в листі Міністерства фінансів «Про особливості складання проекту місцевого бюджету на 2020 рік», який днями був розісланий місцевим радам, повідомляє 04597.com.ua. В документі відзначається, що приєднання цих населених пунктів до ОТГ відбулося «не згідно з перспективним планом формування територій громад».

У тексті статті наголошується: відкриті дані щодо бюджету Бучі за останні кілька років свідчать про те, що це місто є дотаційним – «тобто неспроможним забезпечити власні потреби, не кажучи вже про потреби сіл, які можуть увійти в Бучанську ОТГ». Так, у 2017 році Буча отримала дотацію (підтримку) з державного бюджету в розмірі 1 млн грн, у 2018-му – майже 4 млн грн, а у 2019-му отримає майже 9 мільйонів.

БУЧА – дотації

Рік Показник Сума
2017 Базова дотація до бюджету м. Буча 1084,4 тис. грн
2018 Базова дотація до бюджету м. Буча 3974,9 тис. грн
2019 Базова дотація до бюджету Бучанської міської об’єднаної територіальної громади 8933,7 тис. грн
2020 Базова дотація до бюджету Бучанської міської об’єднаної територіальної громади Прогнозується 8955,7 тис. грн

«У 2019 році м. Буча в бюджетному розумінні набула статусу об’єднаної територіальної громади, але фактично продовжує залишатись дотаційною. Прогнозована дотація на 2020 рік, за даними Мінфіну, становить майже 9 мільйонів гривень. Саме стільки потрібно місту, щоб там виплачувалися зарплати бюджетникам, у школах було тепло і «не лягло» комунальне господарство. Дана ситуація явно порушує логіку децентралізації, яка спрямована на формування фінансово самодостатніх громад. І якщо раніше формування Бучанської ОТГ могло відбуватися під інтереси Анатолія Федорука (він умів із селищними головами домовитися й у високих кабінетах задобрити), то зараз… дивляться у першу чергу на цифри спроможності. Простіше кажучи, сьогодні Федорук є – завтра не буде. А нові громади формуються на десятиліття або й століття вперед. І вони мають бути логічно сформованими і фінансово спроможними», – йдеться в статті.

На думку автора, «логічно, що Ворзель має залишитися з Ірпенем – він і так адміністративно та інфраструктурно пов’язаний з Ірпенем довгі десятиліття».

«Але головне тут інше. Ірпінь є фінансово не просто самодостатнім, Ірпінь дотує державний бюджет. Тобто, якщо Бучі держава додає 8–9 мільйонів для виживання, то з Ірпеня, навпаки, 12–15 мільйонів вилучає до держбюджету. (В Ірпені зареєстровано майже 10 тисяч підприємств, фірм і компаній різного рівня.) Таке підняття частини грошей нагору називається «горизонтальне вирівнювання», коли багатші громади підтримують менш спроможні. Тобто, яка логіка вилучати кошти з Ірпеня на рівень держави, щоб потім ділити на такі дотаційні громади, як Бучанська? Яка логіка приєднувати Ворзель до дотаційної Бучі, якщо поруч є самодостатній Ірпінь, у якого забирають кошти нагору?» – зауважується в статті. 

ІРПІНЬ – вилучення  

Рік Показник Сума
2017 Реверсна дотація з бюджету м. Ірпінь 10117,0 тис. грн
2018 Реверсна дотація з бюджету м. Ірпінь 15266,5 тис. грн
2019 Реверсна дотація з бюджету м. Ірпінь 12265,6 тис. грн
2020 Реверсна дотація з бюджету м. Ірпінь Прогнозується 14 677,3 тис. грн


Автор підкреслює, що при формуванні політики розвитку Бучі варто враховувати її фінансову спроможність, а не «тягнути на себе дальні бідні села тільки заради амбіції однієї людини мати Бучанське князівство».

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама