В інтересах Київщини: депутати облради не підтримали зміни до Схеми планування території Київської області

Photoeditorsdk Export 2021 11 24t183841.247

Схема планування території Київської області, яку ухвалили депутати Київоблради 9 вересня, залишається чинною та без змін. Рішення щодо її корегування не було прийняте через брак голосів.

На 7-й сесії Київської обласної ради саме питання щодо корегування Схеми планування території області викликало чи не найгарячіше обговорення. Каменем спотикання стала умовна лінія розмежування області та Києва, передбачена Схемою, зокрема в районі селища Коцюбинське Київської області. Тож було запропоновано прибрати будь-які межі громад із цього стратегічного документу. Але така пропозиція не отримала підтримки депутатської більшості.

«При затвердженні Схеми планування території Київської області було підготовлено проєкт державної експертизи, в якому було визначено і видано відповідний акт, що порушень законодавства при підготовці Схеми не відбувалося, вона відповідає правилам ДБН і державним нормам», – зазначив депутат облради Олег Корбан, а також запропонував узагалі зняти це питання з порядку денного «як таке, що не відповідає інтересам Київщини та чинному законодавству України».

На сесії були присутні багато представників Коцюбинської громади, які вимагали від депутатів відстоювати інтереси саме громад Київщини, а не Києва.

«Зараз відбувається якась дивна кулуарна гра. То депутати приймають Схему, то різко вирішують її змінити. І знову ініціатор цієї гри – Київ, який хоче відкусити якомога більше землі області для забудов! Я щиро дякую депутатам облради, які не дозволили цього і які сьогодні продемонстрували, що працюють на саме на громаду Київської області, а не на столичних забудовників», – наголосив у коментарі журналістам ITV Коцюбинський селищний голова Сергій Даніш. 

Нагадаємо, нещодавно голова облдержадміністрації Василь Володін закликав нарешті конструктивно вирішити питання розмежування територій Київської області та міста Києва, навколо якого вже більше 10 років шириться багато чуток і спекуляцій.

«Схема планування території Київської області – стратегічно важливий документ для розвитку всієї області і її громад. Наш регіон чи не єдиний в Україні, який до цього часу його не мав. Сподіваюсь, всі розуміють, що планування розвитку семи районів і 69 громад області – це не лише питання меж Коцюбинського і Києва. Однак проведення в Схемі планування території області умовної лінії між областю і столицею будь-де – з лісом, без лісу, по фактичній забудові/інфраструктурі Коцюбинського – буде таким же сумнівним і дискусійним, як і та умовна лінія, яка була в першочерговому варіанті Схеми. І так буде до того часу, поки межі міста Києва не будуть остаточно визначені згідно з законом Верховної Ради України», – зазначив Василь Володін на своїй сторінці у фейсбуці.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

Молодіжний парламент Ірпеня співпрацюватиме з Освітньою академією "UAdvise" (відео)

18 Apr 20:38

Детальніше
Як зацікавити дитину українськими міфами: Нік Лисицький презентує новий мультивсесвіт за мотивами української міфології

18 Apr 16:05

Детальніше
Мільйон в Ірпені й триста тисяч в Обухові: скільки заробляють "земельники" у міськрадах Київщини

18 Apr 15:46

Детальніше
В Ірпені відкрилася міні-виставка картин «Ірпінь: поранений, але нескорений»

18 Apr 14:54

Детальніше
Діток з Ірпінської громади запрошують на майстер-клас з розпису писанок

18 Apr 14:38

Детальніше
У Бородянці плестимуть маскувальні сітки

18 Apr 13:47

Детальніше
В Ірпені провели навчальні заняття з тактичної підготовки для учасників «Джури»

18 Apr 10:45

Детальніше
Як отримати податкові знижки розбиралися в ірпінському просторі «Вільна» (відео)

17 Apr 21:00

Детальніше
Всі новини
300x300