Реклама

В Ірпені ожила історія «золотої» флейти Бенні Гудмена (відео)

В Ірпінській дитячій школі мистецтв ім. Михайла Вериківського на Київщині пройшов музичний вечір «Легенда про «золоту» флейту», присвячений видатному музиканту з Ірпеня Григорію Федькіну. Знаменитий американський джазмен-кларнетист Бенні Гудмен, який у 1962 році приїхав до Києва, був вражений талантом Федькіна й подарував йому «золоту» флейту.

«На цій флейті, як на скрипці Страдіварі, грали лише визнані, обрані виконавці. Вона взяла перше місце на міжнародній виставці «Експо-68» – перемогла «Ямаху», німців, французів. І саме з неї почав виробництво флейт Київський музичний завод», – розповів під час вечора син Григорія Федькіна Олександр.

«У цієї флейти було три чехли (кофри) – відкриваєте один, потім другий, далі третій. Серед музикантів говорили, що вона була, наче душа Кащея», – згадує В’ячеслав Бусел, який особисто знав володаря «золотої» флейти.  

Унікальний інструмент у Федькіна хотіли відібрати – на подарунок американця претендувало і керівництво оркестру, і влада. Допоміг лише особистий лист Бенні Гудмена. Проте згодом музикантові довелося продати флейту, а на виручені кошти він збудував будиночок в Ірпені. Тут Григорій Федькін прожив останні роки життя, ремонтуючи музичні інструменти.

«Він був унікальним майстром тонких духових інструментів: флейт, гобоїв, фаготів… Повністю володів цими технологіями», – зазначив В’ячеслав Бусел.  

Під час вечора продемонстрували фрагмент нового документального фільму канадського режисера Ольги Антімоні «Троянський джаз», де розповідається історія про легендарну флейту.

«Очевидно, моя місія – підняти питання про встановлення пам’ятної таблички нашому дідусеві. Прошу про це нашу міську владу. Вже зрозуміло, що це велика історія, і всім вона близька й цікава», – сказала онука Григорія Федькіна Катерина Кричевська.

Яскравих музичних барв надали зустрічі викладачі, учні та випускники школи мистецтв ім. Михайла Вериківського.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама