В Ірпені ожила історія «золотої» флейти Бенні Гудмена (відео)

В Ірпінській дитячій школі мистецтв ім. Михайла Вериківського на Київщині пройшов музичний вечір «Легенда про “золоту” флейту», присвячений видатному музиканту з Ірпеня Григорію Федькіну. Знаменитий американський джазмен-кларнетист Бенні Гудмен, який у 1962 році приїхав до Києва, був вражений талантом Федькіна й подарував йому «золоту» флейту.

«На цій флейті, як на скрипці Страдіварі, грали лише визнані, обрані виконавці. Вона взяла перше місце на міжнародній виставці “Експо-68” – перемогла “Ямаху”, німців, французів. І саме з неї почав виробництво флейт Київський музичний завод», – розповів під час вечора син Григорія Федькіна Олександр.

«У цієї флейти було три чехли (кофри) – відкриваєте один, потім другий, далі третій. Серед музикантів говорили, що вона була, наче душа Кащея», – згадує В’ячеслав Бусел, який особисто знав володаря «золотої» флейти.  

Унікальний інструмент у Федькіна хотіли відібрати – на подарунок американця претендувало і керівництво оркестру, і влада. Допоміг лише особистий лист Бенні Гудмена. Проте згодом музикантові довелося продати флейту, а на виручені кошти він збудував будиночок в Ірпені. Тут Григорій Федькін прожив останні роки життя, ремонтуючи музичні інструменти.

«Він був унікальним майстром тонких духових інструментів: флейт, гобоїв, фаготів… Повністю володів цими технологіями», – зазначив В’ячеслав Бусел.  

Під час вечора продемонстрували фрагмент нового документального фільму канадського режисера Ольги Антімоні «Троянський джаз», де розповідається історія про легендарну флейту.

«Очевидно, моя місія – підняти питання про встановлення пам’ятної таблички нашому дідусеві. Прошу про це нашу міську владу. Вже зрозуміло, що це велика історія, і всім вона близька й цікава», – сказала онука Григорія Федькіна Катерина Кричевська.

Яскравих музичних барв надали зустрічі викладачі, учні та випускники школи мистецтв ім. Михайла Вериківського.

НОВИНИ

Благодійні організації «Child Fund», «We World» і «Жовто-Блакитні Крила» розширять допомогу ірпінцям

29 вер 20:17

Детальніше
В Ірпені почали демонтувати зруйновані рашистами будинки (відео)

29 вер 19:28

Детальніше
Маркушин обговорив із литовськими дипломатами план відбудови ірпінського дитсадка «Радість»

29 вер 18:19

Детальніше
Будівельники України обговорили шляхи допомоги Ірпеню (відео)

29 вер 17:42

Детальніше
Офіцери з Броварів подарували Ірпінській бібліотеці понад 120 книг

29 вер 16:34

Детальніше
Євгенія Антонюк: «Кожна нова адреса, де замінили вікна – це справжня перемога для громади»

29 вер 14:56

Детальніше
Фонд відновлення Ірпеня представив відеорозповідь про зруйнований будинок родини Вдовенків (відео)

29 вер 13:34

Детальніше
Благодійний фонд «Карітас» запускає на Київщині новий проєкт із проведення ремонтів пошкодженого житла

29 вер 12:03

Детальніше
Всі новини