В Ірпені посадили новий письменницький сад

сад_титул

На території Будинку творчості письменників заклали молодий фруктовий сад. 100 саджанців плодових дерев разом садили українські письменники, очільники Ірпеня та мешканці міста. Серед саджанців – нові сорти яблунь, у тому числі й рідкісного нині сорту «Антонівка», черешні, вишні, сливи.

«Сьогодні разом зі Спілкою письменників України  продовжили традицію Олександра Довженка і Андрія Малишка – заклали новий фруктовий сад. 100 молодих яблунь, черешень, слив, вишень пустять своє коріння на творчій ірпінській землі. Серед саджанців є старовинний, але рідкісний сорт – Антонівка», – розповів голова Інвестиційної ради Ірпеня Володимир Карплюк.

Молоді дерева для саду надав Інститут садівництва Національної аграрної академії України. Ідея проекту належить академіку, українському вченому-садівнику Петру Вольвачу та поетесі, редактору газети «Ірпінський вісник» Юлії Бережко-Камінській.

Висадження саду – це  перший етап реалізації проекту «Сад зримий і незримий». Другий етап проекту передбачає видавництво книги, яке заплановане на осінь цього року. До збірки увійдуть твори українських класиків та сучасних поетів.

 «Для мене сьогоднішня акція – дуже символічна. Ми цінуємо стосунки з Ірпінською міськрадою та ірпінською громадою. Для нас, письменників, це дуже важливо. Тому що цей будинок творчості – слава Ірпеня, як літературної Мекки. І належить вона не лише спілці письменників та Ірпеню, а й усій Україні», – зазначив Михайло Сидоржевський, український письменник та голова НСПУ.

Він зауважив, що Ірпінь – це одне з найславетніших міст, пов’язаних з літературною пам’яттю і письменницькою славою. Адже саме тут весь цвіт української літератури мав можливість відпочивати і творити.

«Ми повинні цим гордитися і цінувати. Сьогоднішня справа для нас – дуже важлива і символічна. Тому що ці яблуні, груші, сливи, вишні та черешні будуть давати плоди. І цими плодами буде ласувати майбутнє покоління ірпінців, письменників, українців», – додав Михайло Сидоржевський, голова Національної спілки письменників України.

Нагадаємо, парк Письменників, який розташований на території Будинку творчості письменників  «Ірпінь», був реконструйований у 2017 році за ініціативи Володимира Карплюка. Для цього Ірпінською міською радою була підписана відповідна угода з Національною спілкою письменників України.

НОВИНИ

На Київщині за вихідні – 559 випадків коронавірусної хвороби і 173 одужання

Сьогодні, 10:41

Детальніше
Євгенія Антонюк ініціювала створення в Ірпені Мистецької алеї

Сьогодні, 10:11

Детальніше
Воєнком звільнив Купрія з посади керівника тероборони

Сьогодні, 08:00

Детальніше
Олександр Маркушин виніс на обговорення громади питання про входження Ірпеня до Київської агломерації

27 лют 13:16

Детальніше
Від початку року ірпінські комунальники встановили на вулицях більше 80 LED-світильників

26 лют 18:02

Детальніше
Літературно-мистецьке свято «Лесині джерела» в Ірпінській бібліотеці (фото)

26 лют 16:58

Детальніше
У Приірпінні за добу виявили 56 випадків коронавірусної хвороби

26 лют 15:32

Детальніше
В Ірпінській бібліотеці відбулися урочистості з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки (відео)

26 лют 14:46

Детальніше
Всі новини