Випускниця ірпінського ліцею Ольга Камінська презентувала свою дебютну книгу прози (фото)
06 Aug 19:14, 2021
В Ірпінській міській бібліотеці ім. М. Рильського відбулася презентація дебютної книги прози випускниці місцевого Академічного ліцею Ольги Камінської «Театр тіней». До неї увійшла однойменна повість, п’єса «ДУМготель» та сім оповідань і новел. 17-річна авторка також сама проілюструвала видання.
На презентацію завітали діячі культури Приірпіння, викладачі Ірпінського академічного ліцею, друзі юної авторки й майбутні читачі книги.
«Я почала писати у 12 років, коли одна моя подруга поділилася фрагментами своїх перших прозових творів. Тоді подумала: якщо хтось у моєму віці пише, то чому в мене не повинно вийти? І взялася за… роман у двох томах. Працювала над ним кілька років, поки не зрозуміла, що твір виконав свою місію, і я повинна рухатись далі. Тоді ж почала писати оповідання. Щоправда, кожне з них кортіло перетворити на роман, але навчання в школі потребувало дуже багато часу, тож не було коли цим займатися», — розповіла Ольга.
Повість «Театр тіней», яка дала назву книжці, адресована, насамперед, підліткам. Це обумовлено не лише жанром фентезі, популярним сьогодні серед цієї аудиторії, а й колом питань, які порушує авторка. Головне з них — це проблема професійного самовизначення.
«У сьомому класі я була впевнена, що стану художницею. Тільки й робила, що малювала, уявляла майбутні грандіозні виставки і пленери на вихідних. Та в десятому класі завдяки театральній студії «Ромео і Джульєтта» в моєму житті з’явився театр, і майбутня професія стала не настільки очевидною. Ці муки вибору проглядаються в повісті», — зазначила юна письменниця.
Перші читачі, які вже ознайомилися з повістю «Театр тіней», відзначають, що вона дуже кінематографічна. Власне, після її написання Ольга Камінська остаточно визначилася з професійним вибором і цього літа вступила в Інститут журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка на кафедру «Сценарна майстерність і режисура кіно і телебачення».
Презентація відбувалася у формі інтерактивного спілкування. Модерувала її учениця Ірпінського академічного ліцею, юна співачка, музикантка і поетеса Анна Берегова.
«Це прекрасно, що в нашому місті розвивається така творча талановита молодь! Її треба підтримувати і заохочувати. Років через двадцять, я впевнена, ми почуємо про успіхи Олі Камінської вже на міжнародному рівні й будемо згадувати, що свою першу книжку вона презентувала саме у нас в Ірпені», — відзначила керівниця відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міськради Євгенія Антонюк.
На презентації також виступили відомий письменник і бард, лауреат численних пісенних конкурсів Володимир Каверін та літератор, актор і автор-виконавець пісень Василь Чернявський.
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2021/08/232543892_3160835287536305_4055054504731307896_n-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2021/08/229724534_3160838160869351_8511913187899690611_n-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2021/08/230587362_3160838407535993_7995555697400311364_n-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2021/08/227584925_3160835654202935_8456242588925170744_n-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2021/08/227676478_3160835150869652_4945483681558384327_n-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2021/08/228899280_3160834844203016_4549383828171123187_n-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2021/08/227272765_3160838084202692_9020942777880734232_n-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2021/08/229563700_3160834940869673_2623496849862610538_n-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2021/08/228476503_3160835894202911_2008891767919683426_n-683x1024.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2021/08/229759758_3160835987536235_5994926644853517986_n-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2021/08/229961234_3160836757536158_1029833040110654222_n-683x1024.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2021/08/230473943_3160835607536273_3393351178530614086_n-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2021/08/230218290_3160838317536002_6327057565750830038_n-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2021/08/228643685_3160836214202879_3342733027952399531_n-683x1024.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2021/08/230997636_3160836294202871_1261446886752249475_n-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2021/08/228105637_3160838254202675_1260193959847157552_n-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2021/08/228741541_3160837637536070_5866247013726383973_n-1-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2021/08/233133033_3160835827536251_6594177352067202658_n-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2021/08/229759506_3160839390869228_3930116598620538441_n-1024x683.jpg)
Фото Олега Гриба
Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!