Реклама

Випускниця ірпінського ліцею Ольга Камінська презентувала свою дебютну книгу прози (фото)

228239296 3160839240869243 854058901772249703 N

В Ірпінській міській бібліотеці ім. М. Рильського відбулася презентація дебютної книги прози випускниці місцевого Академічного ліцею Ольги Камінської «Театр тіней». До неї увійшла однойменна повість, п’єса «ДУМготель» та сім оповідань і новел. 17-річна авторка також сама проілюструвала видання.  

На презентацію завітали діячі культури Приірпіння, викладачі Ірпінського академічного ліцею, друзі юної авторки й майбутні читачі книги.

«Я почала писати у 12 років, коли одна моя подруга поділилася фрагментами своїх перших прозових творів. Тоді подумала: якщо хтось у моєму віці пише, то чому в мене не повинно вийти? І взялася за… роман у двох томах. Працювала над ним кілька років, поки не зрозуміла, що твір виконав свою місію, і я повинна рухатись далі. Тоді ж почала писати оповідання. Щоправда, кожне з них кортіло перетворити на роман, але навчання в школі потребувало дуже багато часу, тож не було коли цим займатися», — розповіла Ольга.

Повість «Театр тіней», яка дала назву книжці, адресована, насамперед, підліткам. Це обумовлено не лише жанром фентезі, популярним сьогодні серед цієї аудиторії, а й колом питань, які порушує авторка. Головне з них — це проблема професійного самовизначення.

«У сьомому класі я була впевнена, що стану художницею. Тільки й робила, що малювала, уявляла майбутні грандіозні виставки і пленери на вихідних. Та в десятому класі завдяки театральній студії «Ромео і Джульєтта» в моєму житті з’явився театр, і майбутня професія стала не настільки очевидною. Ці муки вибору проглядаються в повісті», — зазначила юна письменниця.

Перші читачі, які вже ознайомилися з повістю «Театр тіней», відзначають, що вона дуже кінематографічна. Власне, після її написання Ольга Камінська остаточно визначилася з професійним вибором і цього літа вступила в Інститут журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка на кафедру «Сценарна майстерність і режисура кіно і телебачення».

Презентація відбувалася у формі інтерактивного спілкування. Модерувала її учениця Ірпінського академічного ліцею, юна співачка, музикантка і поетеса Анна Берегова.

«Це прекрасно, що в нашому місті розвивається така творча талановита молодь! Її треба підтримувати і заохочувати. Років через двадцять, я впевнена, ми почуємо про успіхи Олі Камінської вже на міжнародному рівні й будемо згадувати, що свою першу книжку вона презентувала саме у нас в Ірпені», — відзначила керівниця відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міськради Євгенія Антонюк.

На презентації також виступили відомий письменник і бард, лауреат численних пісенних конкурсів Володимир Каверін та літератор, актор і автор-виконавець пісень Василь Чернявський.


Фото Олега Гриба


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

Учасниці ГО «Берегині з Ірпеня» оголосили благодійний збір на маскувальні сітки

20 May 16:10

Детальніше
Як військовозобовʼязаним в Ірпінській громаді можна оновити облікові дані

20 May 15:24

Детальніше
Із допомогою благодійників у Ірпені відбудували ще один багатоквартирний будинок (відео)

20 May 15:09

Детальніше
Волонтерка Олеся Василець допомагає військовим ЗСУ на Харківщині

20 May 11:29

Детальніше
Команда «Ірпінь-Молодість» стала срібним призером турніру з волейболу, присвяченого памʼяті загиблих захисників України (фото)

20 May 10:08

Детальніше
Освітянин з Ірпеня став дипломантом Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2024»

19 May 14:00

Детальніше
В Ірпені відбувся творчий вечір голови Національної спілки письменників Михайла Сидоржевського (фото)

18 May 23:10

Детальніше
На вул. Василя Стуса в Ірпені відновили п'ятиповерхівку (фото)

17 May 22:50

Детальніше
Всі новини
300x300
Реклама