В Ірпені презентували пам’ятну монету «Дорога життя»

Img 7858

В Ірпінському історико-краєзнавчому музей відбулася презентація пам’ятної монети «Дорога життя». Ініціювали її створення та розробили дизайн волонтери благодійної організації «БФ «Вистояли. Відродимося. Відбудуємо», які займалися евакуацією населення Приірпіння під час бойових дій на Київщині.

На презентованій монеті зображено герб Ірпеня та евакуацію через вже легендарний зруйнований міст у Романівці. Фото та відео цієї евакуації опублікували сотні світових медіа. За приблизними підрахунками, цією «дорогою життя» у березні 2022 року пройшли близько 40 тисяч людей.

Олександр Дячок, Ігор Топчій, Володимир Овчаренко, Анатолій Єфимович та Ігор Литвинюк – волонтери, які, ризикуючи власними життями, допомагали евакуювати мирне населення Приірпіння під час бойових дій на Київщині. Згодом вони об’єдналися в благодійну організацію і зараз продовжують евакуювати людей із гарячих точок. Кажуть, головне, щоб українці не забули події, які були.

«Найважливіше зараз зберегти цю пам’ять, не розгубити її. Тому дуже важливо створювати музей, монети тощо. Поки ми ще це все не розгубили, поки воно ще свіже в пам’яті у нас. І розказувати про себе світові»,— наголосив Олександр Дячок.

За словами волонтерів, від виникнення ідеї створення такої монети до її реалізації пройшло чотири місяці. Зараз її можна придбати разом із монетами, присвяченими Гостомелю та Бородянці ТУТ. Кошти, вилучені з продажу монет, підуть на допомогу українцям у боротьбі з агресором, кажуть у благодійному фонді.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300