В Ірпені розпочалася вакцинація бустерною дозою (відео)

Він – один із перших, хто отримав щеплення від COVID, коли почалася вакцинаційна кампанія. Це громадський діяч, депутат Ірпінської міськради Антон Головенко. Він упевнений: щеплення – єдиний спосіб захиститися від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби. Сьогодні Антон прийшов у центр вакцинації Ірпеня отримати третю, бустерну дозу.

Антон Головенко, депутат Ірпінської міської ради від партії «Нові Обличчя»:
«Я довіряю лікарям, їхнім рекомендаціям і, як один із найактивніших у нашому місті агітаторів за вакцинацію, вважаю принципово важливим бути прикладом для інших. Тому я сьогодні тут».

Лікарі кажуть – бустерна, підсилююча доза робиться через півроку після другого щеплення. Вона показана всім, хто пройшов попередню вакцинацію.

Сьогодні втретє вакцинувався й керівник ірпінської «первинки» Андрій Левківський.

Андрій Левківський, директор Ірпінського центру первинної медико-санітарної допомоги:
«Згідно з останніми дослідженнями, бустерна доза дає змогу підсилити свій імунітет проти COVID -19, і, таким чином, шанси не захворіти підвищуються. Але якщо навіть людина захворіє, то переносить хворобу в більш легкій формі. Також є дослідження про те, що третя доза більше підготує організм до нового штаму «Омікрон»».

За словами медиків, бустерне щеплення не обов’язково робити тою вакциною, яку прийняли раніше – для третьої дози підходять і інші наявні вакцини. Хоча є й деякі рекомендації.

Андрій Левківський:
«Для бустерної дози здебільшого рекомендована м-РНК-вакцина: або «Pfizer», або «Moderna». У разі, якщо відсутня м-РНК-вакцина, то можна колоти ту вакцину, яка була вколота перший раз. Сьогодні я щепився (препаратом) «Comirnaty/Pfizer», а попередня вакцина в мене була «AstraZeneca»».

Введення бустерної дози в Ірпінській громаді розпочалося тиждень тому. За цей час її прийняли понад 200 пацієнтів. Андрій Левківський каже – третє щеплення продовжить дію COVID-сертифікату на 270 днів. Зараз наявна вакцина «Pfizer» та «Moderna». Вакцинуватися можна в кожній амбулаторії, а також у центрі вакцинації в Ірпінській поліклініці. Він працює щоденно, без вихідних.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300