В Ірпені відбудеться вечір кіно, присвячений пам’яті Олександра Столярова

8d599783992cbe12c89cf3c53cdde8ee Xl 0

11 липня в парку «Центральний» відбудеться вечір кіно, присвячений пам’яті видатного режисера з Ірпеня Олександра Столярова, повідомляє irpin.ua.

Усі охочі зможуть переглянути мультфільм «Таємне слово» та фільм-притчу «Старець Паїсій і я, що стою догори ногами».

Початок вечора – о 20:00.

Організатори – кіноклуб «ІФ» та прокат «100 коліс».

Олександр Столяров — режисер, сценарист, письменник, член Спілки кінематографістів із 1997 р. Засновник і режисер «Театру Андерсена» в Ірпені. Нагороджений відзнакою Української Православної Церкви – орденом преподобного Нестора Літописця (2007 р.). Лауреат премії ім. Фелікса Соболєва Національної спілки кінематографістів України (2010 р.).

У творчому доробку Олександра Столярова – понад сто документальних і художніх фільмів. Серед найвідоміших – «Дівчатка-дівчатка», «Зрозуміти людину», «Достоєвська дівчинка», «Хорал», «Порт», «Союз одноногих», «Чорно-біла Африка», «Я – Хармс», «Старець Паїсій і я, що стою догори ногами», «Герман і Кармаліта» та ін.  

Чимало робіт О. Столярова здобули міжнародне визнання. Зокрема, документальний фільм «Хорал» (1988 р.) отримав нагороди за найкращу режисуру на міжнародних кінофестивалях у Дьєрі (Угорщина) та Нойбранденбурзі (Німеччина), документальна стрічка «Порт» (1991 р.) була відзначена спеціальним призом журі Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість», фільм «Союз одноногих» (1992 р.) отримав у Дьєрі приз за найкращу режисуру.

Значне місце у творчості О. Столярова займає православна тематика. На щорічному Міжнародному фестивалі православного кіно «Покров», який проводиться в Києві у свято Покрови Пресвятої Богородиці, дві його роботи – «Достоєвська дівчинка» і «Зрозуміти людину» – здобули Гран-прі. Фільм-притча «Старець Паїсій і я, що стою догори ногами» отримав третю премію в номінації «Документальне кіно» (2017 р.).

Остання документальна стрічка О. Столярова «Десята муза в Україні. Фільм четвертий» 30 червня 2017 р. увійшла до числа переможців конкурсного відбору кінопроектів Держкіно.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!