Реклама

В Ірпені відбулася військово-патріотична гра «Джура» (відео)

В Ірпені на Київщині відбулася військово-патріотична гра «Джура». Це дитячо-юнацькі змагання, які з 2009 року проводяться на загальнонаціональному рівні. А з 2015-го є частиною Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Олег Білорус, начальник управління освіти і науки Ірпінської міськради:
«Це не просто гра. Я вважаю, що це в якійсь мірі свято, тому що ми говоримо про питання патріотизму, любові до Батьківщини, до своєї землі. Учні, ще навчаючись за шкільними партами, паралельно зможуть опанувати ази військової справи».

Цього року «Джуру» проводили на території Ірпінської ЗОШ №17. У грі взяли участь 11 роїв із усіх шкіл Приірпіння. У кожному – по 8 учасників. Окрім старшокласників, цього року до гри долучилися учні середніх і молодших класів. 

Тетяна Панасюк, спеціалістка з виховної роботи управління освіти і науки Ірпінської міськради:
«Перші – четверті класи не беруть участі повною мірою – так, як середня і старша вікові категорії. Дітки в початковій школі описують свій рій, описують свої добрі справи – те, чим займалися протягом усього навчального року».  

Організатори зауважують, що в цьогорічній «Джурі» збільшилася кількість конкурсів на знання військової справи. Це значно ускладнило підготовку до самої гри. 

Сергій Забавський, керівник клубу військової справи «Характерник»:
«Гра стає цікавіша, тому що з’являються більш військові конкурси. Але, на жаль, до цих військових конкурсів нема кому дітей готувати. Тому що конкурс із мінної безпеки, тактичної підготовки – це вже рівень професіоналізму офіцерів Збройних сил, а не вчителів захисту України».

Тим не менш, учні наполегливо проходили найскладніші завдання. У результаті перше місце серед учнів середніх класів виборола команда «Добре серце» з Ірпінського ліцею №3 .

Артем Заграничний, ройовий рою «Добре серце»:
«Було дуже круто, весело, провели пів дня разом, і дуже сподобалось».

А перше місце серед учнів старших класів дісталося команді «Ірпінська Січ» із Ірпінської ЗОШ №17. 

Сергій Науменко, ройовий рою «Ірпінська Січ»:
«Дуже було важко знайти людей, які були б готові брати участь у цьому конкурсі, проте дійсно знайшлися такі люди, які були все ж готові до цього».

Найкращі команди невдовзі представлятимуть Приірпіння на обласному етапі всеукраїнських змагань.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама