В Ірпені відбулося тренувальне навчання із відпрацювання надзвичайної ситуації (відео)

В Ірпені пролунав потужний вибух. У будівлю Kіцею №1 влучила ворожа ракета. Вже за кілька хвилин на подвір’я ліцею в’їжджає поліція,  аварійно-рятувальної служби  і пожежні машини ДСНС. Не забарилася і швидка медична допомога. На щастя, вибух був несправжнім. Тут відбувалися спільні навчання відповідних служб: як діяти у разі надзвичайної ситуації.

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:

«Це робиться для того, щоб були злагоджені дії усіх спеціальних служб. Бо ми сьогодні живемо під час військових дій, під час війни. І, як ніколи, важливо проводити такі навчання. І в кожній нашій школі будуть проведені такі навчання, бо безпека наших дітей понад усе».

Віталій Фареник, заступник начальника загону з організації реагування на надзвичайні ситуації 2-ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області:

«Першочергові дії — це евакуація дітей. Так як ми знаємо, що це ліцей №1 , це масове перебування саме дітей, підлітків і обслуговуючого персоналу, вчителів. Тому першочергово треба було евакуювати людей, постраждалих».

Під час імітованого вибуху усі діти були вже в укритті. Але, згідно з легендою  навчань, на другому поверсі, у палаючому приміщенні є постраждалі. Рятувальники розгортають автодрабину і відпрацьовують евакуацію поранених.

Віталій Фареник, заступник начальника загону з організації реагування на надзвичайні ситуації 2-ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області:

«Можуть бути різні тяжкості. Десь у когось може бути зажата нога, може бути синдром тривалого стиснення. Дуже багато своїх нюансів, які ми відпрацьовуємо, удосконалюємо, корегуємо свої дії. Бо у реальному житті воно все може бути геть інакше».

А тим часом до рятувальників приєднуються працівники Муніципальної варти. Вони надають першу домедичну допомогу пораненій  і передають її в руки медиків. Машини швидкої вже готові доправити постраждалих в лікарню. Та на цьому рятувальні роботи не завершуються. Тут ще мають загасити пожежу та розібрати умовні завали. Задіяна для цього  і комунальна техніка

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова:

«Наше місто має всю комунальну техніку для надання такої допомоги і для виконання таких завдань».

Окрім надання першої домедичної допомоги постраждалим Муніципальна варта Ірпеня відпрацьовувала й інші важливі завдання.

Микола Ковальчук, начальник КП «Муніципальна варта»:

«У нас було завдання номер один – це розгорнути штабну машину, звязок, управління. Забезпечити цифровим радіозв’язком, інтернетом. Друге завдання було – це виїзд служби розмінування. Тобто, обстеження об’єкту, вилучення вибухонебезпечних речовин.

Віталій Фареник, заступник начальника загону з організації реагування на надзвичайні ситуації 2-ДПРЗ ГУ ДСНС України у Київській області:

«Дуже хороша робота була проведена місцевими органами самоврядування, тобто мерією, комунальними службами міста, правоохороними органами та службою ДСНС. І чим частіше такі навчання були б, тим більше усі служби розуміли б, як діяти у разі ракетних обстрілів, які відбуваються в нас мало не кожен день.

Варто зазначити, що ірпінські учні і вчителі до звуків тривоги вже звикли. Тому, коли й цього разу зазвучали сирени, паніки не було.

Софія, вихованка Ірпінського ліцею №1:

«Були в класі. Був урок. Почали брати свої речі, вдягати куртки  і спускатися в укриття».

Олена Ілляшенко, директорка Ірпінського ліцею №1:

«Діти вже знають правила поведінки під час повітряної тривоги. Вони вміють ними користуватися. І дай Боже щоб, не було реальних повітряних тривог«.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

Британський журнал «The British Army Review» опублікував спецвипуск, присвячений битві на річці Ірпінь

20 Feb 17:29

Детальніше
Завтра Ірпінська громада прощатиметься із загиблим захисником Андрієм Трофименком

20 Feb 17:21

Детальніше
Зовсім скоро в Ірпені запрацює Центр надання соціальних послуг

20 Feb 17:00

Детальніше
Майже два мільйони доходу в 2023 — аналіз декларації Романа Янкового

20 Feb 14:16

Детальніше
76 ударів ножем та викруткою: поліцейські розслідують вбивство у Коцюбинському

20 Feb 11:47

Детальніше
Скільки маскувальної сітки за час своєї роботи сплели волонтери БФ "Вільні люди Ірпеня"

20 Feb 11:27

Детальніше
Депутат Ірпінської міськради пропонує назвати одну з вулиць Києва на честь Героїв Ірпеня

20 Feb 09:15

Детальніше
Трохи більше 200 тисяч доходу в рік та шість автівок у родинному автопарку — аналіз декларації Анатолія Кушнірчука

19 Feb 20:11

Детальніше
Всі новини