В Ірпені відбувся лісовий веломарафон «Хаща» (відео)

Олександра Страдецька, журналістка:

«Веломарафони для Ірпеня – не новинка, а вже, скоріше, традиція. У велосипедній столиці Київщини – чергова гонка з особливим маршрутом та цікавим кілометражем – лісова велогонка «Хаща»».

Хмарний суботній ранок. Ірпінська набережна. 300 велосипедистів із різних куточків України. Дорослі й малі, досвідчені й новачки – всі в очікуванні пригоди. Адже їм належить проїхати десятки кілометрів не комфортною накатаною трасою, а звивистими доріжками мальовничого Біличанського лісу.

Інна, учасниця веломарафону:

«Це перший заїзд, тому трішечки страшно, хвилююся. Але сподіваюся, що нормально проїду».

В’ячеслав, учасник веломарафону:

«Це вперше. Як готувався? Їжджу на роботу – майже щодня 16 кілометрів туди й 16 назад. Я думаю, для отримання задоволення цього буде достатньо».

Максим, учасник веломарафону:

«Я розраховую фан отримати, я швидше для цього приїхав. Тобто кайфонути».

У змаганнях узяли участь велосипедисти чотирьох вікових категорій на велосипедах МТВ та gravel. Досвідчені спортсмени долали 100 кілометрів, любителі – 50, а новачки та юніори – 25. Організатором заходу виступило велосипедне медіа України «Bike іn City».

Анна Воєводіна, директорка ТОВ «Bike іn City»:

«Змагання спрямовані на популяризацію велосипедного спорту, на популяризацію активного відпочинку, збереження українського лісового фонду. Гонка – це атмосфера свята і класного проведення часу».

Феєрична церемонія зі святковими бризками шампанського стала фінальним акордом цього дня. За результатами заїзду в чотирьох вікових категоріях визначено 24 призери: 12 чоловіків і 12 жінок. Найспритнішим серед усіх учасників став досвідчений спортсмен із Києва у категорії 60+ Сергій Харін.

Сергій Харін, переможець веломарафону:

«Я прагнув до цього. Тобто я готувався, я регулярно тренуюся, регулярно катаюся. Звичайно, елемент несподіванки був у цьому. Тобто сказати завжди, що ти точно виграєш, не можна».

За екстремальним відпочинком цього дня не забули й про благодійність. За ініціативи громадської організації «Kappa Delta Phi» розпочали збір коштів на лікування семирічного ірпінця Максима Назаренка, який бореться з тяжкою онкологією нирки.

Аліна Саванок, голова ГО «KDF Sorority»:

«Йому потрібна імунотерапія, якої в Україні, на жаль, немає. І сума, яку оголосив онкогоспіталь у Барселоні, непідйомна для батьків. Тому ми організацією «Kappa Delta Phi» долучилися до збору коштів, щоб допомогти йому. Звичайно, за підтримки міської ради».

До лісової велогонки «Хаща» Ірпінь долучився вперше. Генеральним спонсором заходу вже вкотре виступило Товариство «Відважних». Веломарафон традиційно підтримали Ірпінська міська рада, компанії «Планета Пластик», «Ecosoft» та інші.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV  джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!