В Ірпені відбувся вечір пам’яті вчителя-музиканта Миколи Талалаєва (відео)

Микола Талалаєв. Він майже 30 років прищеплював дітям любов до музики і навчав їх високому мистецтву гри на різних інструментах.

Наталія Дидикіна, директорка Ірпінської дитячої школи мистецтв імені М. Вериківського:
«Він міг грати майже на всіх музичних інструментах: володів фортепіано, укулеле, гіталеле, губною гармошкою… Це були його родзинки, які він використовував на своїх концертах, на своїх заходах і, найголовніше, вчив цьому своїх учнів».

Микола Талалаєв працював в Ірпінській дитячій школі мистецтв імені М. Вериківського свої останні 11 років. Навчав дітей грати – переважно на гітарі та на губній гармошці. У лютому пішов добровольцем обороняти Ірпінь. Загинув у перші дні війни. Цей творчий вечір у школі присвячують йому – педагогу, колезі, другові.

Євгенія Антонюк, мама вихованця школи:
«Сказати, що він був просто таким собі педагогом, який ходив заробляти свою зарплату – то це взагалі дуже-дуже великий гріх, тому що це людина, яка знаходила ключик до кожної, навіть найменшої, дитини. Якимись такими різними засобами, способами він мою дитину спонукав, і в нього виникло бажання навчатися».

Назарчику ще не було й шести років, коли прийшов до школи мистецтв. Учитель познайомив його з мінігітарою – укулеле. Хлопчик каже – йому так сподобалося займатися, що не пропустив жодного уроку.

Назар Калинка, вихованець Ірпінської дитячої школи мистецтв імені М. Вериківського:
«Деколи ми щось фантазували і придумували щось таке, що ми хотіли. І я так хотів до нього ходити, грати…»

Алла Басалаєва, мама вихованця школи:
«Нас із Миколою Анатолійовичем познайомило мамине бажання навчити дитину грі на гітарі, але так сталося, що Микола Анатолійович відкрив моєму сину інший інструмент – це губна гармошка. Микола Анатолійович заохочував до гри на цьому інструменті чудовими творами, цікавими дитині. Концерти, підготовка до них, джаз-бенди…»

Пані Алла каже – її син Наум зараз за кордоном. І навіть там не розлучається зі своїм інструментом. Хлопець дуже боляче сприйняв звістку про смерть свого вчителя. У пам’ять про нього долучається до творчого вечора онлайн.

У школі згадують Миколу Талалаєва ще й як композитора, автора багатьох пісень. Він спонукав писати й учнів.

Лаура Тимченко, випускниця Ірпінської дитячої школи мистецтв імені М. Вериківського:
«У нас були грандіозні плани. Одну з пісень я вже й записала у студії та зняла лірик-відео. Це була пісня про Ірпінь – наймасштабніша пісня, бо я почала писати її ще влітку, пів року ми її доробляли. І от вона зараз уже в готовому форматі – є і в ютубі, і в інстаграмі. Окрім неї, звісно, ми писали багато інших пісень, які я сподіваюся дописати, і в кінцевому рахунку, звичайно, їх усі я присвячу йому».

Учитель, музикант, колега, друг. А ще Микола Талалаєв був відповідальним організатором, менеджером, адміністратором.

Валерій Пінчук, заввідділом духових, ударних та естрадних інструментів:
«Він був для мене взірцем акуратності й навіть педантичності у веденні документації – а це дуже важливо для викладача. От, здавалось би, весь творчий, романтичний, а документація була в ідеальному стані».

Поза уроками учні Миколи Талалаєва та й він сам брали участь у різноманітних конкурсах, концертах. Він завжди виступав в Ірпені до Дня міста. Своєрідною визитівкою його творчості були паркові концерти.

Були…

Миколу Талалаєва пам’ятатимуть в Ірпені, як Людину з великої літери.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300