В Ірпені відкрилася виставка, присвячена рибальству (фото, відео)

photoeditorsdk-export - 2020-07-12T210418.912

На честь Дня рибалки, який цьогоріч відзначався в Україні 12 липня, в історико-краєзнавчому музеї в Ірпені на Київщині відкрилася виставка «Ірпінські рибалки».

«Експонуються лялька “Ірпінський рибалка” і серія мініатюр “Горіхові човники” заслуженого майстра народної творчості України Тетяни Федорової, фото рибальської тематики, які надали начальник відділу культури, національностей та релігій Є. Антонюк, депутат Ірпінської міськради, начальник відділу координації культурно-масових і спортивних заходів В. Кременчук і Л. Юхименко. Також представлена стаття А. Зборовського “Історія ірпінської риби”, де висвітлено повідомлення з різних джерел про рибу в нашій річці з кінця ХVІІІ століття і до нашого часу. На виставці рибальська тема поєднується з художньою літературою. Адже Ірпінь надихав таких відомих співців природи, рибальства і мисливства, як Остап Вишня і Максим Рильський. Ірпінська бібліотека надала добірку книг із рибальства та твори Остапа Вишні з рибальськими гуморесками. Експонуються і “Рибальські сонети” Максима Рильського, які поет написав в Ірпені», — розповідається на сторінці музею в соцмережі.

Під час відкриття виставки школяр Павло Самодай продекламував сонет Максима Рильського «Лин».

Gepostet von Анатолій Зборовський am Sonntag, 12. Juli 2020

У музеї зауважують, що мініатюри Тетяни Федорової «ілюструють перлини рідної лірики Леоніда Глібова, Івана Франка та українського фольклору».

Тетяна Федорова і Євгенія Антонюк
Лялька Т. Федорової

«Виставка триває. Музей запрошує рибалок приносити фото своїх рекордних уловів», — зазначається в повідомленні.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!