В Ірпені відкрили обеліск «10 заповідей» (відео)

У день 25-ї річниці Конституції України в Ірпені говорили не лише про державний закон, а й про Закон Божий. У парку Незнайка урочисто відкрили майже чотирьохметровий обеліск «10 заповідей».

Ідея його створення з’явилася ще у 2018 році, коли тут ішла реконструкція парку. Автор проєкту – київський архітектор Юрій Самсонов. Фінансували роботи місцеві меценати.

Микола Романюк, пастор Ірпінської біблійної церкви:
«Дуже вірю, що це місце стане таким місцем осмислення, ментального перезавантаження і натхнення подумати про вічне, про сім’ю, про себе».

Мирослав Латинник, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці в м. Ірпінь:
«Господь укладає союз безпосередньо з Іваном, Степаном, Семеном, Марією не на кам’яних таблицях, але на серці, на якому пише Духом Святим».

Основу монументу складають дві плити у вигляді скрижалей. З одного боку висічені 10 старозаповітних заповідей, а з другого – дві заповіді Христа з Євангелія від Марка. Скрижалі символічно розташовані над земною кулею, на якій зображені моря, океани та континенти. Головна ідея обеліску – об’єднання людей навколо основних моральних принципів.  

Віолетта Дворнікова, депутатка Ірпінської міськради від ВО «Батьківщина»:
«Якщо б більше було таких міст в Україні, які є прикладом об’єднання в усіх напрямках, то сьогодні б не було цих війн».

Анжела Макеєва, секретарка Ірпінської міської ради:
«Ми повинні ставитися рівно одне до одного й поважати одне одного, шанувати як нашу релігію, як наші церкви, так і наші покоління: як старше, так і молоде».

На урочистому відкритті монументу зібралися представники різних конфесій. А сам обеліск уже встигли назвати місцем Божого благословення.

Олександр Пащинський, депутат Ірпінської міськради від партії «Нові Обличчя»:
«Кожен батько чи батьки можуть привести сюди своїх діток, щоб вони перейнялися, прочитали і щось для себе відклали на майбутнє».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!