В Ірпені відкрили перший в Україні зоопритулок європейського зразка (відео)

Врятувати, вилікувати й знайти нову сім’ю. Громадська організація «Зоопартуль» відкрила в Ірпені унікальний, перший в Україні зоопритулок для тварин, які опинилися у складних умовах: хворих, покинутих чи і від народження – безхатьків.

Дмитро Ревнюк, засновник ГО «Зоопатруль Україна»:

«Ми перша зооорганізація, яка має повний цикл зоозахисту. У нас є 5 патрульних автомобілів, у нас є дві найсучасніші клініки. Одна інфекційна — найбільша у Києві і цей притулок. Весь цикл. Є відділ адопції, знаходимо нові сімї».

Допомагати тим, хто на межі життя і смерті, волонтери «Зоопатруля» взялися ще з перших днів війни. А як тільки звільнили від окупантів Київщину, у співпраці з Ірпінською міськрадою, почали будівництво притулку.

Андрій Кравчук, перший заступник Ірпінського міського голови:

«У рамках нашої співпраці ми надаємо їм територію. Вони ведуть тут свою господарську діяльність. Але у першу чергу вони налаштовані на тому, щоб допомагати безпритульним тваринам саме в Ірпінській громаді».

Зараз у притулку розкошують близько 70 бездомних собак. Доглянуті, чисті  і щодня з гарантованою їжею. Загалом, кількість вольєрів розрахована на 144 тварини. Є і будиночок для котів. Він просто казковий. Тут створені всі умови, щоб пухнастики почувалися так, як у люблячій сім’ї. Але, перш ніж поселити кицьок у цей будиночок, їх розміщують у карантинний бокс. Зоолікарі їх обстежують і, за потреби, лікують.

Дмитро Ревнюк, засновник ГО «Зоопатруль Україна»:

«Щоб вони не заразили інших котиків, вже здорових, ми дві неділі за ними спостерігаємо».

На відкритті притулку можна було зустріти і зіркових гостей. З’ясувалося,  відомі українські актори Станіслав Боклан, Євген Кошовий та Степан Казанін є амбасадорами цього проекту і допомагали «Зоопатрулю» будматеріалами для будівництва прихистку.

Cтепан Казанін, актор, телеведучий:

«У цей воєнний час не лише люди страждають, а у першу чергу наші тварини. Тому, що їх просто кидали. Усі бігли кудись, забуваючи про своїх улюбленців».

Станіслав Боклан, заслужений артист України:

«Ми просто допомагаємо. По-перше, це наші друзі. А по друге, ми теж любимо тваринок. У мене, наприклад, 21 кішка і собака».

Євген Кошовий,  актор, телеведучий:

«А у мене три чихуа-хуа. І вони дуже дорого коштують. Думаю їх продати і комуналочку заплатити».

А якщо поза жартами, друзі «Зоопатруля» просять бути уважними до безпритульних  травмованих тварин. І якщо самі Ви допомогти не в змозі, повідомляйте про них за телефоном 099 130 30 30.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300