В Ірпені відновили заняття для добровільних пожежників (відео)

В Ірпені відновили курс лекцій і практичних занять для добровільних пожежників. Навчання відбувається на базі 36-ї Державної пожежно-рятувальної частини.

Добровільну пожежну дружину Ірпеня було створено два роки тому в рамках співпраці з містом Борна – німецьким побратимом Ірпеня. Тоді зареєструвалося близько 40 добровольців. Найкращі стажувалися в Німеччині.

Оксана Сулима, співзасновниця добровільної пожежної дружини:
«Ідея створення добровільної пожежної дружини в Ірпені виникла завдяки нашим друзям із Німеччини, які мають вже 150-річний досвід діяльності цих добровільних пожежних дружин. І, звичайно, ми в них навчаємося, ми переймаємо в них досвід і спробуємо організувати в нас таку ж спільноту».

Цього літа на базі 36-ї частини займатимуться більше 30 добровольців. Серед них як новачки, так і ті, хто стажувався в Борні.

Євген Шиян, добровільний пожежник:
«Ми розуміємо, що робота пожежників – це, насправді, дуже важка справа, і якось хотілося просто допомагати тим хлопцям, які виїжджають на пожежі».

Володимир Костюк, добровільний пожежник:
«Коли ми були на навчанні в Борні, перше, що впало в очі й здивувало, що там із дуже великою повагою ставляться до цих пожежників. Не просто до професійних пожежників, а до людей, які займаються цим добровільно. І в них це дуже професійно все організовано».

Більшу частину добровольців складають працівники комунальних служб Ірпеня. «Муніципальна варта», наприклад, уже не перший рік допомагає пожежникам у надзвичайних ситуаціях.

Микола Ковальчук, керівник КП «Муніципальна варта»:
«Буває, виїжджаємо, допомагаємо, або раніше реагуємо, або, якщо незначні якісь пожежі, то самостійно їх локалізуємо, навіть без участі служби ДСНС».

Загалом на теоретичні й практичні заняття виділено 120 навчальних годин. Після опанування теорії добровольці виїжджатимуть практикуватися на полігон і до шлюзів та проходитимуть спільні тренування з рятувальниками 36-ї пожежно-рятувальної частини.

Ігор Дворніков, керівник добровільної пожежної дружини:
«Наступним після цього кроком буде вже формування діючої бригади, закупівля обладнання для цієї бригади. Ми навіть плануємо зробити маленьку відокремлену пожежну частину – за принципом, як це реалізовано в Німеччині».

Олександр Маркушин, міський голова Ірпеня:
«На сьогоднішній день уже є домовленість із нашим містом-побратимом, що в цьому році нам передадуть ще один пожежний автомобіль. Це буде друга така машина, але вона буде базова для нашої добровільної дружини».

Якщо ви маєте бажання долучитися до добровільної пожежної дружини – звертайтеся  до відділу міжнародної співпраці Ірпінської міської ради. Невдовзі формуватимуть ще й дитячо-юнацьку дружину пожежників.


Підписуйтеся на
 Telegram-канал ITV  джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

У пам’ять про загиблих захисників в Ірпені відкрили нові меморіальні дошки (відео)

Сьогодні, 19:42

Детальніше
Села Михайлівка-Рубежівка та Забуччя відзначили річницю визволення від російських окупантів

Сьогодні, 19:28

Детальніше
На дрон: в Ірпінському академічному ліцеї провели благодійний ярмарок

Сьогодні, 17:33

Детальніше
В Ірпені обговорили розвиток велосипедної інфраструктури міста

Сьогодні, 15:52

Детальніше
В Ірпені презентували поштовий блок до річниці звільнення Київщини від окупантів (відео)

Сьогодні, 13:59

Детальніше
Світлофорне керування: компанія Ticon запропонувала шляхи вирішення проблеми заторів в Ірпені

Сьогодні, 11:20

Детальніше
Мешканців Ірпеня просять не заходити на територію Ліцею №3 - там тривають будівельні роботи

Сьогодні, 10:17

Детальніше
У лісах Ірпінської громади продовжують знаходити вибухонебезпечні предмети

Сьогодні, 08:59

Детальніше
Всі новини