Реклама

В Ірпені відзначили бійців територіальної оборони міста (відео)

Вони вишикувались на головній площі Ірпеня. У центрі міста-героя. Це учасники добровольчого формування Ірпінської міської територіальної громади №1. Вони першими вийшли на захист Ірпеня від російських загарбників. Вони першими створили оборонні рубежі, щоб не пропустити ворога до столиці.

Артем, учасник територіальної оборони Ірпеня:
«Нам надавали інформацію всі – бабусі, дідусі. Говорили, де пересування військ, де вони їх бачать. Ми потім їх там зустрічали».

Микола, учасник територіальної оборони Ірпеня:
«Вони не потрібні на нашій землі. Це наша земля. Ми їх сюди не запрошували».

Геннадій Цимберович, командир 2-го відділення роти МТЗ добровольчого формування Ірпінської громади №1:
«Ми завжди були налаштовані, що ми переможемо, і бійців своїх налаштовували».

Командир добровольчого формування, мер Ірпеня Олександр Маркушин запросив   захисників міста, щоб подякувати кожному з них за героїчне протистояння, надзвичайну мужність та високий патріотизм.

Олександр Маркушин, Ірпінський міський голова, командир добровольчого формування Ірпінської громади №1:
«Наших 38 бійців територіальної оборони, на жаль, загинули. 50 військовослужбовців, захищаючи Ірпінь, загинули. І більше ніж 300 наших цивільних. Хочу сьогодні низько схилити голову перед родинами, перед матерями, перед дружинами. Вічна пам
ять нашим героям!»

Бійців територіальної оборони нагородили медалями «За заслуги перед містом» та «За оборону рідної держави», вручили подяки та цінні подарунки. Добровольцям, які полягли при обороні Ірпеня, присвоїли звання «Почесний громадянин міста» (посмертно).

Оксана Смірнова, мама полеглого за Ірпінь Сергія Смірнова:
«Я вже одну нагороду отримала від розвідки, а тепер отримала нагороду за «Почесного громадянина міста Ірпінь»… Він завжди був героєм і героєм залишився. Він народився воїном і воїном був».

Малий Максим приймає нагороду замість свого дядька Василя Козлова. Каже – дядько був справжнім українцем і назавжди залишиться його особистим героєм.

Максим, племінник полеглого за Ірпінь Василя Козлова:
«Медаль мого дядька. Я буду берегти її завжди».

Сьогодні кожен боєць міг би розповісти свою історію захисту Ірпеня. Але, кажуть, спогади дуже болючі. Тому зараз бажання єдині – перемоги всій Україні, і щоб хлопці з передової повернулися додому живими.

Андрій Клочко, народний депутат України:
«Ви відстояли наш Київ. Ви відстояли Ірпінь. Ви зробили те, що 24 лютого вважалося неможливим. Я впевнений, що ми виженемо цю гидоту з нашої держави. Ми відбудуємо ще кращий Ірпінь разом».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама