В Ірпені вшанували пам’ять Володимира Правика

Весною 1986-го світ уперше почув ім’я Володимира Правика. Саме молодий лейтенант Правик зі своїм черговим пожежним караулом першим прибув на Чорнобильську атомну станцію після вибуху і почав боротьбу з радіаційним вогнем. Сьогодні, 13 квітня, Володимир Правик, життя якого забрала та трагедія, міг би відзначати свій день народження.

Володимир Карплюк, лідер команди «Нові обличчя»:

«Нещодавно світ побачив серіал, який вийшов на великі екрани про Чорнобиль. Всі були вражені тими подіями, і як вони відбувалися буквально від цього місця, де ми зараз з вами стоїмо. Володимиру Правику сьогодні могло би виповнитися 57 років, але він загинув дуже юним – у 23 роки. І завдяки його героїчному вчинку ми зараз тут стоїмо і пишемо це інтерв’ю».

У день народження Володимира Правика мешканці Ірпеня зібралися біля його пам’ятника. Вшанувати пам’ять героя прийшли ліквідатори, колеги-вогнеборці, представники міської адміністрації.

Анатолій Бондаренко, голова Ради ветеранів служби цивільного захисту:

 «Вони виконували свою найголовнішу місію в житті. Не шкодуючи своє здоров’я, вони віддали своє життя заради того, щоби мільйони людей сьогодні жили, в цьому парку відпочивали».

Серед тих, хто прийшов покласти квіти до пам’ятника Володимиру Правику була і та, з очей якої ні на мить не сходили сльози. Жінка, яка дала герою життя і для якої цей день найболючіший – мати Володимира Правика Наталія Іванівна. Каже, зараз головне для неї, щоб сина не забували.

Наталія Правик, мати Володимира Правика:

«Я була на випуску в Черкаській академії, вручала дипломи, так мені одна дівчина каже, якщо, не дай Боже, щось трапиться, то вона вчинить так, як мій син, зробить все, щоби нею пишалася мама».