В Ірпені на Київщині, на Алеї Героїв АТО, провели вечір-спомин, присвячений Дню пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Пом’янути загиблих прийшли їхні родичі й друзі, члени Громадської ради учасників АТО, представники міської влади, жителі міста.
«29 серпня 2014 року українська армія зазнала найбільших втрат. Це день виходу з оточення в Іловайську. Тоді загинуло 368 українських бійців, 18 зникли безвісти. Серед них були й мешканці Ірпеня. Герої не вмирають», — написав перед акцією на своїй сторінці в соцмережі перший заступник Ірпінського міського голови Олександр Маркушин.
Присутні згадали своїх полеглих земляків, поклали квіти до пам’ятника героям АТО, подивилися фільм «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас». Наприкінці вечора в пам’ять про загиблих воїнів символічно запустили в небо кульки з вогнями.
«Це було сильно… Ми старалися максимально зробити цей захід неофіційним, душевним. Я вважаю, що це один із найкращих, найемоційніших заходів на тему АТО, який ми проводили в нашому місті. Дякую всім! І пам’ятайте наших героїв — вони віддали за нашу Незалежність найдорожче — життя», — сказав голова Громадської ради учасників АТО Антон Головенко.
«Сьогодні на Алеї Героїв АТО ми демонстрували фільм «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас». Дуже хвилювалися, щоб все вдалося, переживали, чи прийдуть люди і чи витримають 2-годинний сеанс. Прийшли. Витримали. Вдалося. Мої особисті враження від перегляду: біль, розпач, беззилля… хоробрість, звитяга, самопожертва… правда, що пече… сльози їхніх матерів і дружин, що сидять поруч з нами, під звуки вибухів і автоматних черг… гордість за хлопців і дівчат, і віра, що ми обов’язково житимемо в мирній країні. Житимемо заради них — тих, хто віддав життя за наше мирне небо», — поділилася враженнями керівниця відділу культури, національностей і релігій Ірпінської міськради Євгенія Антонюк.
Вечір відбувся за підтримки першого заступника міського голови Ірпеня Олександра Маркушина.
День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, був установлений Указом Президента 23 серпня минулого року.
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2020/08/118287426_2862507914035712_9170278199042484877_o-683x1024.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2020/08/118391132_2862508827368954_7428288752017368811_o-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2020/08/118486233_2862508027369034_2463074954954545351_o-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2020/08/118307338_2862508984035605_2801841814043201813_o-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2020/08/118297437_2862508707368966_3749658105478394829_o-683x1024.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2020/08/118523224_2862507884035715_3461048046365589413_o-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2020/08/118239431_2862508104035693_6835085881907231869_o-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2020/08/118518505_2862508074035696_6909939752301012551_o-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2020/08/118603824_2862508230702347_8104650711234160791_o-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2020/08/118309534_2862508170702353_4720234334150620690_o-1024x682.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2020/08/118581126_2862508447368992_5431447830406659121_o-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2020/08/118252788_2862510454035458_4209672505520211649_o-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2020/08/118311375_2862507867369050_5345339344330616181_o-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2020/08/118325296_2862510600702110_2116761013261198804_o-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2020/08/118270670_2862508760702294_7754175384398644149_o-1024x683.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2020/08/118658337_2862510317368805_1090660578593432356_o-989x1024.jpg)
![](https://itvua.tv/wp-content/uploads/2020/08/118432507_2862510620702108_3684976819809286281_o-1024x683.jpg)
Фото Олега Гриба
Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!