В Ірпені знайшли та знешкодили артилерійський снаряд часів Другої світової війни (відео)

На будівельному майданчику нового корпусу школи №1 в Ірпені знайшли снаряд часів Другої світової війни. Небезпечну знахідку виявили робітники під час будівельних робіт.

Олександр Маркушин, перший заступник Ірпінського міського голови:
«Підрядник зателефонував, що хлопці, коли переміщували ґрунт, знайшли снаряд, дуже старий — скоріше за все, часів Другої світової війни. Ми одразу викликали “Муніципальну варту”, поліцію, наших пожежників-рятувальників».

Ірпінські рятувальники оглянули та першими ідентифікували небезпечний предмет і викликали піротехніків Мобільно-рятувального центру ДСНС. На період вилучення снаряду мешканців сусіднього будинку попросили залишити помешкання і вийти на безпечну територію. Для того, щоб забрати снаряд і вивезти за межі школи, піротехнікам знадобилося всього кілька хвилин.

Дмитро Воротний, начальник відділення піротехнічних робіт Мобільно-рятувального центру ДСНС:
«Був виявлений артилерійський снаряд, калібр 76 міліметрів. Він готовий до перевезення на підривний майданчик для подальшого знищення».

Після того, як снаряд вивезли, спеціалісти обстежили місце будівельних робіт, аби переконатися, що небезпеки більше немає.

Дмитро Воротний:
«На цій території не було більше виявлено ніяких вибухонебезпечних предметів. Щодо подальшого будівництва – можна працювати, територія безпечна».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!