В ірпінській бібліотеці працює безкоштовний коворкінг (відео)

Відвідувачі коворкінгу:

«Я вчуся в четвертому класі».

«Вчуся на факультеті інформатики».

«Працюю в податковій».

«Я просто найманий працівник».

Школярики, студенти, підприємці, податківці й навіть банківські працівники. Усіх їх об’єднала одна територія – це Ірпінська міська бібліотека імені Максима Рильського. В умовах нестабільного електропостачання та відсутності інтернету місто організувало тут простір безкоштовного коворкінгу.

Євгенія Антонюк, керівниця відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міськради:

«Ми працюємо сьогодні четвертий день і ми бачимо, що це актуально, як ніколи, тому що сьогодні якраз день, коли наші сусіди запускають по нас усе більше й більше ракет, уся країна знеструмлена. І ми тут маємо можливість підтримати людей, допомогти їм от у такі моменти, коли треба терміново зробити якусь роботу чи щось пов’язане з навчанням».

Вікторія і Валерія навчаються в Лінгвістичному університеті. Кажуть – коворкінг їх просто рятує. Зараз роблять модульні контрольні.

Валерія, студентка:

«У мене вдома зараз немає світла, мобільний інтернет не працює, але потрібно якось її виконати. Тому це дуже круто».

Альона, працівниця податкової служби:

«Як мінімум – зарядити ґаджети, як максимум – щось робити для роботи, оскільки ми ж продовжуємо всі працювати. Добре, що зробили [коворкінг]. Місто, мерія молодці».

Олександр – айтішник. Віднедавна без роботи. Каже – потрібно якнайшвидше працевлаштуватися, але без інтернету заявити про себе – ніяк.

Олександр, шукає роботу у сфері ІТ:

«Тут робоча атмосфера, всі сидять, працюють, ніхто не заважає. Тут дуже комфортно».

Столи  просторої читальної зали бібліотеки зайняті геть усі. На робочі місця перетворився й кожен вільний куточок інших зон книгозбірні.

Юлія, мама двох школяриків:

«Там уже не було місця. Такі привітні працівниці – посадили нас, дали стіл. Так що нам усе подобається».

Євгенія Антонюк:

«Люди вже почали займати місця під вікнами, тому що місць просто не вистачає. Ми планували 40 місць, а зараз, я думаю, що вже скоро буде 70. Ми вже підключили ще один генератор і відкриваємо дитячу бібліотеку – так само до пятої вечора можна буде прийти попрацювати».

Відвідувачі коворкінгу зізнаються: радіють кожному стільцю. Аби лише був вільний доступ до Wi-Fi. Організатори ж кажуть – забезпечити безкоштовний доступ до всесвітньої мережі вдалося завдяки інтернет-провайдеру «Dominet». Активно попрацювати в бібліотеці можна з вівторка по п’ятницю, з 9-ї до 17-ї години.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!