В Ірпінській громаді зростає захворюваність на коронавірус (відео)

Після новорічно-різдвяних свят захворюваність на коронавірус в Україні знову почала зростати. І в Ірпінській громаді також. За три тижні січня показники, зафіксовані ірпінськими медиками, вже догнали статистику за весь грудень.

Андрій Левківський, директор Ірпінського центру первинної медико-санітарної допомоги:
«Так, за останній тиждень у нашому центрі ми зафіксували більше 280 випадків COVID-19. Третина – це діти. Причиною є і новий штам Омікрон, який у три рази заразніший, ніж Дельта-штам, тому захворюваність стрімко розповсюджується».

Здебільшого захворювання на COVID зараз перебігає в легкій формі. Але є й ускладнення. Інфекційне відділення Ірпінської центральної лікарні на сьогодні заповнене майже на 40%.

Андрій Левківський:
«Ми передбачаємо, що це тільки початок, хвиля ще буде стрімко набирати обертів, і захворюваність сягне рівня жовтня-листопада. Пікова ситуація буде, напевно, тривати зо два тижні – з огляду на попередні хвилі. Але все залежатиме від карантинних заходів, від тих обмежень, які буде застосовувати влада на місцях і в державі загалом».

Наразі інформації щодо посилення карантинних обмежень в Ірпінській громаді ще немає. Медики нагадують: у кожній з амбулаторій Ірпеня працюють пункти щеплення. Наголошують: вакцинація не рятує від інфікування, але вберігає від важкого перебігу хвороби. Якщо ж ви помітили в себе підозрілі симптоми, пам’ятайте: зараз в ірпінських амбулаторіях діє розділення потоків пацієнтів.

Андрій Левківський:
«Хворих із ознаками ГРВІ, з підозрою на COVID-19 ми приймаємо в другій половині дня – з 14:00. Ми робимо безкоштовну ПЛР-діагностику, швидке тестування в наших амбулаторіях пацієнтам із підозрою на COVID-19».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300