Реклама

В Україні затвердили нові норми будівництва споруд цивільного захисту

Photo 2023 08 14 15 33 37

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури затвердило проєкт нових будівельних норм щодо споруд цивільного захисту. Вони передбачають чіткі вимоги до будівництва нових захисних споруд та реконструкції і капремонту існуючих. Про це повідомили у міністерстві.

У нових нормах акцент ставиться і на інклюзивності захисних споруд. Вони мають бути обладнані пандусами або підйомними пристроями та механізмами.

«Окремий важливий аспект проєкту ДБН — інклюзивність захисних споруд. Тут працюємо в рамках флагманського проєкту Міністерства «Безбар’єрне відновлення», метою якого є 100-відсоткова відповідність усіх проєктів відбудови стандартам безбар’єрності. Це стосується і захисних споруд. Важливо, що цей проєкт ДБН ми розробляли великою урядовою командою у співпраці з експертами та громадськістю. Тому тут враховані всі побажання та найкращі практики, які уже втілюються в Україні та інших державах», — зазначила заступниця Міністра розвитку громад, територій Наталія Козловська.

Також захисні споруди повинні мати системи візуальної та тактильної навігації і контрастне маркування на сходах та порогах. Окрім цього нові захисні споруди повинні мати мінімум одне універсальне санітарно-гігієнічне приміщення.

«Протягом місяця проєкт ДБН буде зареєстрований і його контрольний примірник з’явиться у вільному безоплатному доступі для використання під час проєктуванняи будівель. Наголошуємо, що нові державні будівельні норми набирають чинності з 1 листопада 2023 року. До цього часу Мінвідновлення надаватиме експертні консультації представникам будівельного ринку щодо особливостей нових ДБН та їх впровадження на практиці», — зазначають у міністерстві.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама