Верховний суд ухвалив рішення на користь обов’язкової вакцинації в Україні, — Уляна Супрун

Супрун фото

Верховний суд ухвалив рішення на користь обов’язкової вакцинації в Україні, — Уляна Супрун

Верховний суд України ухвалив рішення на користь обов’язкової вакцинації та визнав, що заборона відвідувати дитячі садочки невакцинованим дітям законна.

Повний текст рішення суду та розлогий коментар до нього опублікувала виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у фейсбук. 

«Воно остаточне у справі, що розглядається в судах різних інстанцій ще з 2016 року. Тоді до суду звернулася матір, чию невакциновану дитину відмовилися приймати до садочку. Жінка вбачала в цьому порушення права свого сина на освіту, а робити щеплення відмовилася “через недовіру до вакцин”. І хоча спочатку Славутський міський районний суд Хмельницької області задовольнив її позов, садочок подав апеляцію.

МОЗ України сподівається, що судді по всій Україні будуть враховувати це рішення у своїй практиці, адже Верховний Суд є найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції, який зокрема забезпечує однакове застосування норм права судами різних спеціалізацій. 

Верховний суд також наголосив, що завдання держави — забезпечити оптимальний баланс між реалізацією права дитини на дошкільну освіту та інтересами інших дітей. Суд також не отримав переконливих аргументів про те, чому якості вакцин не можна довіряти.

Батьки дійсно мають право обирати форму навчання дитини, але держава для дотримання прав дитини на дошкільну освіту та забезпечення безпеки та здоров’я всіх дітей, встановлює певні правила реалізації такого права. 

Міністерство охорони здоров’я України продовжує наполягати на обов’язковій вакцинації та відстоювати прихильність до доказової медицини. Вакцинація українців є питанням національної безпеки. Адже щеплення — це єдиний дієвий спосіб захистити себе та своїх дітей від небезпечних хвороб. А відсутність щеплень, особливо під час складної епідеміологічної ситуації, наражає на небезпеку не лише вашу родину, а й багатьох людей довкола. 

Що стосується дитячих садків чи шкіл — вважаємо, що це місця, де діти мають навчатися, розвиватися та рости, а не заражатися небезпечними хворобами. Саме тому, згідно із законом, в Україні державні навчальні заклади можуть забороняти відвідування занять тим дітям, які не отримали необхідні щеплення за Календарем профілактичних щеплень.
Це нормальна світова практика. Наприклад, в Італії батьки невакцинованих дітей ризикують бути оштрафовані на суму до 500 євро, якщо відправлятимуть своїх дітей до школи без необхідних щеплень. У Німеччині зараз пропонують штрафувати на 2,5 тисячі євро тих, хто не зробив щеплення, і не допускати до дитячих садків дітей, які не мають щеплення від кору. Це при тому, що хворих на кір в Італії та Німеччині значно менше, ніж в Україні. Але ми досі чуємо обурення “антивакцинаторів”.

На жаль, в Україні вигадали “новий метод” віддати дитину до садочку, не зробивши щеплення. Купити фальшиву довідку про вакцинацію. Масштаби застосування такого методу ми змогли оцінити під час Львівської спецоперації проти кору. Йшлося про те, що невакцинованих дітей в області 21,5 тисячі. Після ретельної перевірки даних стало зрозуміло, що вакцинації потребують близько 50 тисяч дітей. 

Працюємо над тим, щоб унеможливити видачу підроблених довідок. Це передусім запровадження електронної медичної картки. Всі дані про щеплення буде внесено в електронну систему, відтак зникне можливість вдаватися до маніпуляцій. 

Навіть якщо зараз ви маєте підроблену довідку про вакцинацію, ви можете зробити щеплення і по-справжньому захистити свою дитину або себе від смертельних хвороб.

Сьогодні отримати вакцину КПК (проти кору, паротиту та краснухи) можуть усі — будь-які обмеження скасовано. 

В Україні є всі вакцини, необхідні для обов’язкової вакцинації згідно з Календарем щеплень. Усі вони якісні, адже закуповуються в найкращих світових виробників. Щеплення, передбачені Календарем, проводяться безоплатно. 

Немає жодних об’єктивних підстав відмовлятися від щеплень чи не довіряти вакцинації. Не відкладайте це на потім та не ризикуйте своїм здоров’ям і здоров’ям своїх близьких», — зауважила Уляна Супрун.

Уляна супрун також надала важливу інформацію щодо проведення щеплень.

➡ Де можна зробити щеплення:http://bit.ly/2JwL8Zi
➡ Перевірити наявність вакцин у вашому регіоні можна тут:http://bit.ly/2Vw6axv
➡ Переглянути Календар профілактичних щеплень тут: https://bit.ly/2KYHAjy
➡ Спростування поширених міфів про вакцинацію: https://goo.gl/QbNpqo

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

Як ірпінські дрони знищують окупантів та їхню техніку

04 Mar 17:23

Детальніше
Ірпінські школярі - призери обласного Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

04 Mar 13:10

Детальніше
В Ірпені триває відбудова приватного будинку за адресою вул. Багірова, 23

04 Mar 12:58

Детальніше
Аналіз декларацій: депутатка від партії «Європейська Солідарність» Катерина Українцева

04 Mar 12:25

Детальніше
В Ірпені відбулася дев’ята стратегічна сесія з відновлення міста

04 Mar 09:00

Детальніше
Стало відомо, які команди з баскетболу та футболу представлять Ірпінську громаду на регіональному етапі змагань «Пліч-о-пліч»

04 Mar 08:35

Детальніше
У Мунварті Ірпеня показали останні вибухонебезпечні знахідки, виявлені на території громади

04 Mar 08:00

Детальніше
У Бородянці провели поминальну панахиду за загиблими мешканцями (відео)

02 Mar 19:34

Детальніше
Всі новини