Вікіпедія вилучила сторінку Зіневича через незначимість персони

Photoeditorsdk Export 2019 10 28t160824.849

29 листопада Вікіпедія вилучила сторінку про персону «Зіневич Олексій Олексійович» через її суспільну незначимість, повідомляє інтернет-видання «Правда Ірпеня». Анулювання сторінки відбулося на основі результатів голосування користувачів Вікіпедії.

«Піарники Зіневича хотіла надати значимості його персоні, створивши про нього сторінку у Вікіпедії. Але одразу ж зіткнулися з двома проблемами. Перша – вікіпедисти оприлюднили на сторінці Зіневича інформацію про його причетність до дерибану Лісової Бучі, скандал із позбавленням візи до США та тиск на свободу слова на Київщині. Друга – персона Зіневича виявилася незначимою для Вікіпедії і сторінку про нього переважною більшістю голосів було вилучено», – цитує видання одного з користувачів Вікіпедії.

«Разом із тим, персона Зіневича є цікавою для правоохоронних органів. Колишній фігурант статті у Вікіпедії є фігурантом кримінальних проваджень щодо шахрайства при незаконному виділенні на підставних осіб 1,6 га в Лісовій Бучі. Ця земля була незаконно виділена на співробітників інтернет-провайдера “Бест” (який належить Зіневичу – ред.) Артема Бабенка, Андрія Протаса, Тетяну Остапчук та Артема Королькова. За дивним збігом обставин, ділянки виявилися зовсім поруч. Ще до завершення процедури виділення цих ділянок Зіневич вирізав дерева та побудував там свій маєток, який обгородив, всупереч будівельним нормам, чотирьохметровим парканом. При цьому він загородив бучанську міську вулицю Ганни Барвінок, здійснивши її самозахоплення. Це перший випадок в історії українського кримінального права, коли одна людина захоплює міську вулицю, але Києво-Святошинська прокуратура, Ірпінська прокуратура та Бучанська міська влада взагалі не реагують на це», – зазначається в статті.

Видання наводить перелік кримінальних проваджень, у яких «фігурують Олексій Зіневич та його земельні махінації в Лісовій Бучі, здійснені разом із Бучанським міським головою Анатолієм Федоруком»:

  • кримінальне провадження №420191112000000081 від 28.01.2019 р. за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (розслідує слідчий відділ Ірпінського відділу Головного управління Національної поліції в Київській області);
  • кримінальне провадження №420191112000000098 від 08.02.2019 р. за ч. 1 ст. 364 Кримінального кодексу України (розслідує слідчий відділ Ірпінського відділу Головного управління Національної поліції в Київській області);
  • кримінальне провадження №22019000000000048 від 27.02.2019 р. за ч. 3 ст. 190, ч. 2 ст. 358, ч. 2 ст. 365-2 Кримінального кодексу України (розслідує Слідче управління  Головного управління Національної поліції в Київській області);
  • кримінальне провадження №42019000000001102 від 17.05.2019 р. за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України (розслідує Слідче управління  Головного управління Національної поліції в Київській області);
  • кримінальне провадження №42019000000001103 від 17.05.2019 р. за ч. 2 ст. 365-2 Кримінального кодексу України (розслідує Слідче управління  Головного управління Національної поліції в Київській області).

«Київська обласна прокуратура робить усе можливе, щоб Зіневичу не вдалося замести сліди своїх земельних махінацій. Київський апеляційний суд своїм рішенням у справі №367/4963/16-ц залишив під арештом ділянки Зіневича. Раніше ці ділянки арештував Ірпінський міський суд за клопотанням заступника прокурора Київської області. Таким чином, вони досі залишаються арештованими, Зіневич не має права відчужувати та розпоряджатися ними. Попри це, на його ділянках продовжується будівництво. Оскаржити рішення Ірпінського міського суду намагалася рідна сестра Олексія Зіневича – Зіневич Наталія Олексіївна, на яку він переписав ділянки з підставних осіб. Але Апеляційний суд Київської області, отримавши відзив прокуратури на апеляційну скаргу Наталії Зіневич, переніс своє засідання на 20 листопада. А от вже 20 листопада суд залишив дію арешту. Це дозволить захистити ділянки від подальшого перепродажу на інших підставних осіб, що дозволило б Зіневичу не лише зберегти майно, а й уникнути кримінальної відповідальності – разом із Бучанським міським головою Анатолієм Федоруком», – йдеться в статті.

Її автори також нагадують, що «через причетність до тиску на свободу слова та участь у системних корупційних махінаціях із незаконним виділенням землі в місті Буча, США позбавили Олексія Зіневича візи».

«25 жовтня 2019 року, у Всесвітній день макарона, жителі Ірпеня принесли під офіс Зіневича каструлю макаронів з вимогою припинити “вішати лапшу” на вуха жителям Ірпеня. Олексія Зіневича неодноразово звинувачували у обмеженні свободи слова та блокуванні інтернет-сайтів засобів масової інформації через провайдера “Бест”. У 2016 році за наказом Зіневича для користувачів “Бесту” були заблоковані сайти “Зоря Приірпіння”, “Ірпінь онлайн”, “Правда Ірпеня” та офіційний ресурс Ірпінської міської ради. Під натиском громадськості Зіневич здався та був змушений розблокувати ресурси. Проте у 2018 році “Бест” вдруге незаконно заблокував “Правду Ірпеня”. Сталося це після того, як сайт оприлюднив серію викривальних матеріалів щодо причетності Зіневича до дерибану землі та незаконної вирубки дерев у Лісовій Бучі. І тільки після публічних заяв громадських організацій, відповідних публікацій Інституту масової інформації та інтернет-видання “Детектор медіа”, “Правду Ірпеня” розблокували», – зазначає видання.

Посилаючись на сайт «Моя Київщина», який цитує повідомлення громадської організації «Інститут масової інформації», «Правда Ірпеня» нагадує: «Охоронці Олексія Зіневича привселюдно нападали на журналістів під час проведення круглого столу щодо перспектив розвитку Ірпінського регіону. Звичайно, за винятком тих, хто на нього працює. Більше того, журналістів силою виганяли із зали».

Довідка. Вікіпедія – всесвітня онлайн-енциклопедія, заснована 2001 року Джиммі Вейлзом. Вікіпедія містить понад 38 млн статей, що написані добровольцями з усього світу. Учасників Вікіпедії називають вікіпедистами. Сайт відвідали понад 600 мільйонів осіб. Як інтернет-довідник, Вікіпедія є найбільшою і найпопулярнішою серед подібних сайтів. За обсягом відомостей і тематикою Вікіпедію вважають найповнішою енциклопедією в історії людства.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!