Віце-спікер парламенту прокоментувала консультації з президентом щодо розпуску ВР

геращенко

Ірина Геращенко, Перший заступник голови Верховної Ради України, прокоментувала підсумки зустрічі народних депутатів України з Президентом України Володимиром Зеленським.

«В АП відбулися консультаціі щодо можливого розпуску парламенту. Більшість присутніх лідерів фракцій зазначили, що це питання лежить виключно в площині політичної доцільності і бажанні нової влади сформувати свій парламент і уряд на хвилі популярності . Але при цьому це є серйозне порушення Конституції, адже законодавчих, а не політичних, передумов для розпуску немає. 
Тим не менше, новий президент взяв курс саме на такий сценарій і планує видати указ про довчасні вибори, які, за їх сценарієм, мають відбутися наприкінці липня. Він мотивує своє рішення мандатом, які дали йому виборці. Більшість учасників зафіксували для протоколу наступну позицію: такий крок є порушенням Конституції», — написала Ірина Геращенко на своїй сторінці у мережі Фейсбук та зауважила, що на зустрічі також обговорювалися питання зміни виборчого законодавства.

«Деякі політичні сили, зокрема «Батьківщина», виступають за закриті списки і імперативний мандат. Й проведення позачергового засідання ВР для проведення таких законодавчих змін», — повідомила Віце-спікер.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!