Володимир Карплюк нагадав про ювілей всесвітньовідомого художника-ірпінця (фото)

photoeditorsdk-export - 2020-01-03T111114.785

Сьогодні, 3 січня, виповнюється 95 років від Дня народження видатного художника з Ірпеня Володимира Сидорука, на честь якого був створений сквер у центральній частині міста. Про це йдеться в дописі голови Інвестиційної ради Ірпеня Володимира Карплюка на його сторінці у фейсбуці.

«3 січня 1925 року народився видатний український живописець Володимир Сидорук. Всесвітньовідомий художник з 1953 року жив та творив в Ірпені. У пам‘ять про видатного митця в Ірпені кілька років тому нашою командою було створено та відкрито міський сквер імені Володимира Сидорука», – написав Карплюк.

Він зазначив, що з роботами геніального художника можна було ознайомитися на виставці в Ірпінському історико-краєзнавчому музеї, яку влаштувала родина митця.

«Герої творів Сидорука – українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Конашевич-Сагайдачний, останній кошовий отаман Запорозької Січі Петро Калнишевський, Тарас Шевченко, козаки і митці, літературні персонажі та звичайні люди. Художник зображував героїку і трагедію української історії. Він показав у графіці жахіття Голодомору», – відзначив Карплюк.

«Володимир Сидорук помер 16 грудня 1997 року на порозі Ірпінського історико-краєзнавчого музею, куди йшов домовитися про виставку своїх творів. Його син Ігор Сидорук (на жаль, уже покійний) з дружиною Валентиною влаштували серію виставок творів Володимира Федоровича в нашому музеї. Також персональна виставка картин Сидорука експонувалася в Національному художньому музеї України. Видано два альбоми репродукцій творів Володимира Сидорука, створено документальний фільм «Володимир Сидорук. Художник для світу», – розповів голова Інвестради.  

«Краще за мене про Художника, який є гордістю Ірпеня, розповідають його роботи», – додав Володимир Карплюк.