Волонтери команди «Толокерів» допомагають ірпінцям відновлювати пошкоджене житло (відео)

Ілона, мешканка Ірпеня:

«Снаряд розірвався у чоловіка в ногах. Відірвав надколінник, розірвав сідниці. Дитина спала в той час у нашому ліжку. Телевізор упав на дитину, а зверху стіна».

Ірпінчанка Ілона на все життя запам’ятала, коли це було. Каже, 19 березня російський снаряд залетів у квартиру, коли всі були вдома. У результаті рашисти покалічили її чоловіка, мало не вбили дворічну дитину і зруйнували двокімнатну квартиру, яку молода сім’я з любов’ю облаштовувала два роки, і лише перед війною заселилася.

Ілона:

«Тобто все, що ми вкладали і робили два роки, просто зійшло нанівець».

Зараз у квартирі Ілони киплять ремонтні роботи. На біду сім’ї відгукнулися учасники молодої волонтерської команди «Толокери».

Ігор Кристинський, керівник волонтерської команди «Толокери»:

«Сформувалися ми десь близько чотирьох місяців тому в селі Ягідне Чернігівської області. Ми там зробили пять обєктів, люди вже живуть. І зараз вирішили допомогти Київській області, в тому числі Ірпеню. Цей обєкт ми робимо в колаборації з «Irpin help» (Фондом відновлення Ірпеня – ред.)».

В Ірпені це вже другий об’єкт, на якому працюють добровольці цієї команди.  Усі вони різного роду занять і професій, але кажуть – на попередніх об’єктах здобули досвід і в будівельних роботах.

Оксана, волонтерка:

«Я студентка і паралельно викладачка німецької мови. Думаю, що хлопцям і дівчатам, які зараз на фронті, буде дуже приємно, коли вони повернуться додому й побачать, що ми тут теж не байдики били».

Світлана, волонтерка:

«У нас дуже класна команда, ми дружні. Мені дуже подобається».

Кирило – програміст. Зараз у його руці ломик. Хлопець невпинно вибиває стару штукатурку. Піт заливає йому лице, але це Кирила не зупиняє. Так у поті чола й проходять його вихідні.

Кирило, волонтер:

«На відпочинок немає часу. Зараз війна. Я думаю, що кожен хоче в будь-який момент часу допомагати».

І так кожен із команди «Толокерів»: у будні – своя робота, у вихідні – безкоштовна допомога людям.

Ігор Кристинський:

«Працює нас зазвичай від 10 до 20 людей. А взагалі, у чаті поки що 30 людей. Нам треба, звичайно, більше, так що доєднуйтесь».

До організації робіт долучився й депутат міськради Антон Головенко. Каже – це його округ, тому добре знає постраждалу сім’ю.

Антон Головенко, депутат Ірпінської міської ради:

«Це одна із сотень тих квартир і будинків, які потребують зараз допомоги. Тому щира вдячність усім добровольцям, усім волонтерам, які приходять перед початком тяжкої зими до нас на допомогу, щоб підтримати нашу громаду».

***

Щоб допомогти більшій кількості постраждалих, «Толокери» запрошують приєднуватися до їхньої команди людей як із будівельним досвідом, так і без нього. Зробити це можна за посиланням https://t.me/+ZQfNvriXQSozNjBi.

Також кожен охочий може підтримати волонтерів та постраждалі родини фінансово. Зробити це можна за посиланням https://send.monobank.ua/jar/3NdkYqr72V.

Познайомитися з командою «Толокерів» ближче можна на їхній сторінці в інстаграмі: https://instagram.com/tolokery?igshid=YmMyMTA2M2Y=.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300