Як формуються тарифи «Ірпіньводоканалу» та хто їх установлює (відео)

На сьогодні тарифи на послуги комунального підприємства «Ірпіньводоканал» є найнижчими в області. Хто встановлює тарифи, з чого вони складаються та що впливає на їхню зміну – в прямій мові начальниці планово-економічного відділу «Ірпіньводоканалу» Інни Сінгаєвської:

«Тарифи для споживачів нашого підприємства на водопостачання становлять 11,736 грн, на водовідведення – 19,428 грн. Ці тарифи були встановлені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП – ред.), та діють із 01.01.2021 р. Вони серед тарифів водоканалів Київської області є найнижчими.

До структури діючого тарифу входять витрати на електроенергію, на оплату праці, відрахування єдиного соціального внеску, амортизаційні відрахування, податки, паливно-мастильні матеріали. Туди ж відносяться витрати на транспортування стоків “Київводоканалу”. Таким чином, якщо збільшує тарифи “Київводоканал”, то, відповідно, ми повинні ці тарифи закласти і у свої тарифи.

Варто зазначити, що до складу діючих тарифів не входять деякі послуги, які надає водоканал окремо: це послуги автотранспорту, послуги з обслуговування індивідуальних лічильників (а саме повірка лічильників, пломбування), підключення до мереж водопостачання та водовідведення, хлорування та безліч інших послуг, які ми повинні здійснювати не за рахунок основної діяльності.

Відповідно до порядку формування тарифів на централізоване водопостачання й водовідведення, що затверджений НКРЕКП за №302, ці тарифи переглядаються щороку.

На зміну тарифів, які встановлює НКРЕКП, впливають фактичні витрати підприємства за минулий період та діючі тарифи на електроенергію, тарифи на транспортування стоків, які встановлює Національна комісія для “Київводоканалу”, тарифи на паливно-мастильні матеріали та зміна прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Незважаючи на зміни, які можуть нас очікувати в наступному році, я все одно впевнена, що тарифи нашого підприємства будуть найнижчими в Київській області».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

В Ірпінській міськраді прокоментували інформацію щодо поширення ротавірусу в дитсадку «Знайко»

Сьогодні, 15:59

Детальніше
Вандали обезголовили скульптуру українки при в’їзді в Ірпінь

15 січ 17:08

Детальніше
Буревій накоїв лиха в Приірпінні (фото, відео)

15 січ 15:43

Детальніше
До Ірпеня завітав святковий вертеп із Михайлівки-Рубежівки (відео)

14 січ 19:29

Детальніше
Юні борці з Ірпеня виступають на Всеукраїнському турнірі на призи Валерія Андрійцева (відео)

14 січ 18:39

Детальніше
Олександр Маркушин: «Чорні реєстратори» незаконно передали під багатоповерхову забудову землі лісового фонду

14 січ 17:37

Детальніше
Ірпінська «Муніципальна варта» спільно з поліцією дала урок любителям паркування на тротуарах (відео)

14 січ 15:14

Детальніше
Платники податків Київщини отримують запити від неіснуючого слідчого підрозділу податкової служби

14 січ 13:58

Детальніше
Всі новини