Як формуються тарифи «Ірпіньводоканалу» та хто їх установлює (відео)

На сьогодні тарифи на послуги комунального підприємства «Ірпіньводоканал» є найнижчими в області. Хто встановлює тарифи, з чого вони складаються та що впливає на їхню зміну – в прямій мові начальниці планово-економічного відділу «Ірпіньводоканалу» Інни Сінгаєвської:

«Тарифи для споживачів нашого підприємства на водопостачання становлять 11,736 грн, на водовідведення – 19,428 грн. Ці тарифи були встановлені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП – ред.), та діють із 01.01.2021 р. Вони серед тарифів водоканалів Київської області є найнижчими.

До структури діючого тарифу входять витрати на електроенергію, на оплату праці, відрахування єдиного соціального внеску, амортизаційні відрахування, податки, паливно-мастильні матеріали. Туди ж відносяться витрати на транспортування стоків “Київводоканалу”. Таким чином, якщо збільшує тарифи “Київводоканал”, то, відповідно, ми повинні ці тарифи закласти і у свої тарифи.

Варто зазначити, що до складу діючих тарифів не входять деякі послуги, які надає водоканал окремо: це послуги автотранспорту, послуги з обслуговування індивідуальних лічильників (а саме повірка лічильників, пломбування), підключення до мереж водопостачання та водовідведення, хлорування та безліч інших послуг, які ми повинні здійснювати не за рахунок основної діяльності.

Відповідно до порядку формування тарифів на централізоване водопостачання й водовідведення, що затверджений НКРЕКП за №302, ці тарифи переглядаються щороку.

На зміну тарифів, які встановлює НКРЕКП, впливають фактичні витрати підприємства за минулий період та діючі тарифи на електроенергію, тарифи на транспортування стоків, які встановлює Національна комісія для “Київводоканалу”, тарифи на паливно-мастильні матеріали та зміна прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Незважаючи на зміни, які можуть нас очікувати в наступному році, я все одно впевнена, що тарифи нашого підприємства будуть найнижчими в Київській області».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

НОВИНИ

Ірпінь відвідав американський політик Корі Степлтон

27 січ 18:43

Детальніше
28 січня відбудеться перепоховання захисника Ірпеня Сергія Смірнова

27 січ 16:57

Детальніше
Маркушин і Федорук вирішили утворити підприємство, що належатиме Ірпінській та Бучанській громадам

27 січ 16:47

Детальніше
У суботу, 28 січня, ірпінські амбулаторії працюватимуть у черговому режимі

27 січ 15:19

Детальніше
В Ірпені ініціюють створення реабілітаційного центру для військовослужбовців та цивільних

27 січ 14:01

Детальніше
В Ірпінському центрі позашкільної освіти ведуть набір дітей на авіамодельний гурток

27 січ 10:15

Детальніше
Волонтерський центр Ірпінської біблійної церкви виготовляє пічки для військових та ірпінців

27 січ 09:30

Детальніше
Поліцейські навідалися з гостинцями до ірпінських родин, які потребують підтримки

27 січ 08:30

Детальніше
Всі новини