Реклама

Як контролюють якість води в Ірпені

Чотири місяці тому в Ірпені на вулиці Полтавській почала роботу станція знезалізнювання та очищення води. Протягом доби вона очищує три з половиною тисячі кубометрів води для мешканців мікрорайону СМУ. А нещодавно при станції запрацював і власний лабораторний центр, який контролює якість води в регіоні. Тепер тут щодня проводять аналіз води до очищення і після.

Оксана Наконечна, начальник лабораторії КП «Ірпіньводоканал»:

«Так ми відбираємо воду на усіх станціях знезалізнювання та очистки води, а також у мережах перед подачею до споживача. Таких точок у нас є 149».

У лабораторії перевіряють воду на присмак, колір, каламутність, вміст заліза, наявність різних мікроорганізмів, бактеріологічне забруднення. Загалом контроль якості води здійснюється  за 16 показниками.

Підготовлені проби води з відповідними реактивами розміщують у спектрофотометр із програмним забезпеченням і вже через кілька секунд – результати на екрані:

Лаборанти кажуть, що раніше, коли станції ще не було, мешканці цього мікрорайону часто скаржились на погану воду через високий вміст заліза. Ми попросили  перевірити і цей показник- до очищення води  і після.

В лабораторії акцентують, що зараз тут контролюють якість тільки тієї води, яка подається в розподільчі мережі регіону. Але до кінця року планують сформувати тарифи у відповідності з використанням необхідних реактивів,  і тоді свою воду зможе перевірити кожен бажаючий.

Олександр Маркушин, перший заступник Ірпінського міського голови:

 «У 2019-му році ми плануємо побудувати найбільшу станцію в Ірпені, яка буде очищувати 15 тис кубометрів води на добу. Ця станція буде забезпечувати 70% споживачів Ірпеня чистою водою. Коли ми запустимо найбільшу станцію очищення по вулиці Чехова, відчує весь Ірпінь».

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама