Як літній полив впливає на тиск і якість води в Приірпінні (відео)
24 Jun 17:11, 2020
Валентина, жителька Ірпеня:
«Ось дивіться, що робиться. Приходиш із роботи – ні помитися, ні поїсти приготувати. Напору немає зовсім. Як можна під цим напором малесеньким помитися?»
Валентина не єдина, хто скаржиться на малий тиск води. У період із травня по вересень із такою проблемою зіштовхуються багато мешканців Приірпіння. Основною причиною низького тиску в трубах в «Ірпіньводоканалі» називають різке збільшення використання води для поливу.
Валентина Кравченко, заступник начальника відділу збуту КП «Ірпіньводоканал»:
«Дуже багато людей зараз, у літній період, у відкритий поливний сезон не вказують нам, що вони використовують цю воду для поливу. Необлікова цифра йде використання води».
Водоканал обліковує питну воду з розрахунку на одну особу – майже шість із половиною кубометрів. Вода ж для поливу обліковується окремо — 20 метрів кубічних на одну сотку. Якщо господар використовує воду для поливу і не повідомляє про це водоканал, ця вода не обліковується і не враховується при підйомі зі свердловини.
Валентина Кравченко:
«Ми піднімаємо стільки води, скільки у нас оформлено договорів і яка кількість людей у договорах. Відповідно до того, що люди вказують у договорах лише ту особу, яка зареєстрована, або власника (себе), і не показують, що там живе вся сім’я, ми на них не розраховуємо кількість підняття води».
Наприклад, станція другого підйому на вулиці Полтавській взимку щодоби подає споживачам близько півтори тисячі кубометрів води, а влітку — понад дві тисячі. Але навіть таке збільшення через необліковане використання води для поливу не може забезпечити потрібного тиску в трубах.
Олександр Костюк, інженер із використання водних ресурсів КП «Ірпіньводоканал»:
«Усе навіть можна прослідкувати за погодними умовами: коли йдуть дощі, коли немає спеки, тиск у мережі набагато кращий, і скарг до нас майже не поступає».
Влітку контролерам водоканалу доводиться систематично обходити двори, щоб виявити приховане використання води і занести її в систему обліку. Кажуть — буває, зі шлангів вода тече по пів дня.
Контролер:
«Це йде вода з загальнобудинкового крана».
Журналіст:
«Ця вода врахована, що тут виливається?»
Контролер:
«Ні».
Ще однією проблемою, пов’язаною з поливом, є різкі перепади тиску, а тому — й брудна вода з кранів.
Олександр Костюк:
«Справа в тому, що коли тиск у мережі постійний, без перепаду, вода з крана біжить чиста і придатна для будь-якого використання. Коли у нас іде перепад тиску, той наліт, який роками утворювався на стінках труб, скаламучується і потрапляє разом із водою до кранів наших споживачів».
В «Ірпіньводоканалі» наполегливо просять споживачів повідомляти про використання води для поливу. Маючи цю інформацію, підприємство зможе забезпечити подачу необхідної кількості води, а відтак буде достатній і стабільний тиск у трубах.
Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!