Як працює одна з найраритетніших котелень Ірпеня (відео)

Уже місяць, як в Ірпені триває опалювальний сезон. 22 котельні комунального підприємства «Теплоенергопостач» включилися в роботу за графіком. Ось ця, на вулиці Северинівській, – одна з найстаріших і найбільших котелень у місті. І вона чи не єдина, де збереглися котли ще радянських часів. Їм понад 40 років. Але служать вони надійно. І це завдяки тому, що за ними ретельно доглядають.

Анатолій Шевчук, слюсар-ремонтник:
«Чистимо пальники, форсунки просвердлюємо. Чистимо труби від нагару, сажі».

Аби котли працювали справно, необхідно також, щоб вода, яка проходить через обладнання й потрапляє в мережу будинків, була чиста та м’яка. Для цього в котельні діють установки зі спеціальними фільтрами. За показниками систематично пильнує лаборантка Світлана. Вона що дві години відбирає воду для контролю якості.

Світлана Пшеславська, лаборантка:
«Якщо все добре – немає витоків води, ніде мешканці не зливають воду, у квартирах, у підвалах ніде не тече – тобто, якщо витрати води невеликі в котельні, тоді регенерацію ми робимо не так часто. Можемо раз на місяць. А буває так, що й двічі на тиждень, якщо якісь неполадки».

У цьому приміщенні – два робочих котли. Але якщо на вулиці – до мінус 20, вистачає потужності й одного.

Любов Микитюк, майстриня котельні:
«Працюємо за температурним графіком у залежності від зовнішньої температури. Були недавно дні, коли були приморозки – то ми навантаження збільшували, щоб температура була вища. У нас є температурний графік, за яким ми працюємо».

За графіком уважно стежить операторка котельні. На сьогоднішній зміні Тамара. Що дві години вона записує в журнал температуру зовнішнього повітря, температуру газу, що поступає в систему, тиск газу, тиск води в котлі тощо. Від усіх цих показників і залежить, чи достатньо тепло в наших оселях.

Любов Микитюк, майстриня котельні:
«Якщо понижається температура, вони тоді добавляють навантаження на котел».

У цій котельні можна побачити й кіношний реквізит – факел. Але тут він має практичне застосування – його використовують для того, щоб запалити в котлах пальники.

Анатолій Шевчук, слюсар-ремонтник:
«Коли, наприклад, аварійна ситуація пропало світло – запалювати нам доводиться вручну».

Раритетну котельню на Северинівській у найближчі роки збираються модернізувати. Бо хоча працює вона й справно, проте ці технології своє віджили. Варто зазначити, що в Ірпені на новому сучасному обладнанні вже працює 90% котелень «Теплоенергопостачу».


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!