Реклама

Як в Ірпені борються з амброзією

Амброзія полинолиста карантинний бур’ян, який псує здоров’я, настрій і життя чутливим алергікам. Для боротьби з нею цього року з Ірпінського міського бюджету  виділили 50 тисяч гривень.

Юлія Прибилова, заступник директора комунального підприємства «УЖКГ «Ірпінь»:
«Можу сказати, що це вперше міська рада виділила кошти на боротьбу з амброзією».

Щоби припинити розмноження підступної рослини, її обробляють спеціальним засобом під назвою «Амбростоп». Він не шкодить ані людям, ані тваринам. А от саму амброзію винищує од маківки до кореня і є найбільш дієвим методом, на відміну від інших.

Юлія Прибилова:
«Чому амброзію не можна косити? Вона маленька, а коли її скошувати, виростає великим кущем
дуже великий стовбур і дуже багато гілочок, і найголовніше тоді з’являється дуже багато такого насіння, яким вона розповсюджується».

І хоча в Ірпені амброзії не так і багато, скарг від населення, за словами працівників «УЖКГ «Ірпінь», вистачає.

Мешканець Ірпеня:
«Із такими рослинами, що явні алергени, звичайно, треба міській владі боротися
службам, які за це відповідають: щоб воно не давало цвіту, відразу знищувати, і тоді буде зменшуватися його кількість. Тому що якщо дали зацвісти воно викинуло насіння, а насіння і сто років може бути в ґрунті».

На сьогодні в Ірпені оброблено 10 тисяч квадратних метрів ділянок, на яких росте амброзія. На деякі з них доводиться виїжджати повторно, адже рослина і справді підступна. Заявки та скарги мешканців і надалі приймає «УЖКГ «Ірпінь».

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама