Як в Ірпені протидіють домашньому насильству (відео)

Як кожна жінка, вона мріяла про дружну сім’ю і затишну оселю. Все так і сталося. Втім, тривало недовго. Ілюзія сімейного життя остаточно розвіялася, коли з трійкою малих дітей вона опинилася в притулку для жертв домашнього насильства.

Жертва домашнього насильства:
«Все почалося, як я була ще на восьмому місяці вагітності. Він не вживав, потім почав уживати – і пішло рукоприкладство. Дійшло до того, що я опинилася з дітьми в лікарні, а вже з лікарні я опинилася тут».

Таких історій безліч. Але говорять про них одиниці, тому що бояться, що нікуди піти, ніде знайти підтримку. Для таких жінок в Україні почали створювати спеціальні притулки. Один із них є на Київщині. Нещодавно тут почали працювати з жінками експерти ірпінської муніципальної програми сімейної безпеки та інклюзії «Свідома громада».

Віолетта Дворнікова, авторка програми «Свідома громада», депутатка Ірпінської міськради від ВО «Батьківщина»:
«Тут наразі ми можемо надавати послуги дитячого психолога, психотерапевта, юридичні консультації, супровід до суду, можливо, вирішення проблем із аліментами. Тобто сьогодні ці всі проблеми ми вже намагаємося вирішувати».

Василь Гуманюк, директор Київського обласного центру соціально-психологічної допомоги:
«Є тільки одна сторона вирішення – це робота з особами, що постраждали, і, на жаль, поки що тільки в цьому напрямку рухаємося. Ми ж максимально хочемо наблизитися до того, щоб почати працювати з особами, які вчиняють насильство, тобто з кривдниками».

Для протидії домашньому насильству програмою «Свідома громада» передбачено цілу низку заходів. Зокрема, вже діє спеціальна бригада соціально-психологічної допомоги. Планується створення спеціальної гарячої лінії.

Оксана Нечитайло, депутатка Ірпінської міськради від партії «Нові Обличчя»:
«У нас буде чергова, яка буде реагувати на дзвінки такого типу і перенаправляти до центру допомоги жінкам, які мають ситуації домашнього насильства, чи до підрозділу нашої поліції «Поліна», чи до швидкої допомоги – залежно від того, яка ситуація буде. Або ж до психолога».

Анна Осадча, експертка з вирішення сімейних конфліктів, членкиня Національної асоціації адвокатів України:
«Наразі Ірпінська міська рада із депутатами ініціювала ряд проєктів, за допомогою яких жертви домашнього насильства можуть отримати ефективний захист. Тому я прошу і закликаю всіх не мовчати, і давайте разом створимо такі умови, при яких буде заборонено навіть жартувати з приводу «б’є – значить любить»».

Якщо ж ви чи ваші знайомі все ж таки потрапили в таку ситуацію – звертайтесь на національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства за номером 0800-500-335.


Підписуйтеся на
 Telegram-канал ITV  джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!