З 1 січня проїзд у громадському транспорті Києва коштуватиме 20 грн

photoeditorsdk-export - 2021-11-17T102215.690

З початку наступного року відбудеться різке зростання цін на проїзд у комунальному громадському транспорті Києва. Про це повідомив перший заступник голови міської державної адміністрації Микола Поворозник, інформує пресслужба КМДА.

За словами чиновника, одна поїздка в метро, трамваї, тролейбусі, автобусі коштуватиме 20 грн у разі придбання разового квитка. При оплаті проїзду з використанням «Картки киянина» вартість поїздки становитиме 12 грн. Для пасажирів, які купують поїздки, поповнюючи електронний квиток, проїзд коштуватиме від 15 до 20 грн: 15 грн при купівлі 50 поїздок, 20 грн – при купівлі 1–9 поїздок. Залишається можливість придбання місячних проїзних квитків зі знижками. Вартість поїздки за проїзним квитком становитиме від 14,20 грн до 14,50 грн – залежно від типу проїзного.

Микола Поворозник запевнив, що будуть збережені пільги для всіх соціально вразливих категорій населення.

«Наразі кияни мають можливість придбати наперед поїздки за ціною 6,50 грн і деякий час користуватися комунальним транспортом за старими цінами», – сказав він.

Підвищення вартості користування транспортом чиновник обгрунтував зміною економічних чинників з моменту останнього підвищення тарифів у 2018 р.: індексом споживчих цін за 2018–2021 рр., який становить 130,6% (враховуючи прогноз на 2022 р. – 141,4%), збільшенням мінімальної заробітної плати на 74,6% та середньої зарплати в Києві на 54,3%, зростанням тарифу на електроенергію на 84% та подорожчанням дизельного пального на 22,5%.

Питання щодо підвищення тарифів почали розглядати й приватні перевізники: ціну на проїзд у столичних маршрутках вони теж планують збільшити до 20 грн. Про це повідомив голова Всеукраїнського об’єднання пасажирських перевізників Ігор Житинський.

«Новина про підвищення цін на проїзд у громадському транспорті до 20 гривень для нас самих стала повною несподіванкою. Ми розуміли, що підвищення буде, але не думали, що таке різке – у 2,5 раза. Може, мерія знає, що нас чекає в грудні, і підвищує цінник із запасом. Але станом на сьогодні реально було б установити тариф не вищий ніж 15 гривень», – зазначив він.


Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!