«Запашна» проблема Дмитрівки: де, чому та як вирішуватиметься (відео)

Олександр, мешканець Дмитрівки:

«Тут було дуже багато риби, ондатри, видра жила тут».

На мальовничій околиці Дмитрівської громади, що на Київщині, розташоване садове товариство «Мрія». Вздовж усього поселення поруч із будинками протікає меліораційний канал – він тягнеться аж до Ірпеня. Понад 30 років тому Олександр із родиною збудував тут будинок. Нещодавно життя, яке раніше тут нагадувало справжній рай, перетворилося на суцільні випробування.

Олександр:

«Час від часу, як тільки вода піднімається після дощів, таке враження, що по струмку просто йде каналізація. Вода іноді буває мутна, аж мильного кольору. Таке враження, що десь прорвало каналізаційний люк, і ти по ньому переходиш».

У струмку, де колись ловили рибу, вимерло все живе. А від смороду, що розповсюджується звідси, не можна сховатися навіть у дворі.

Олександр:

«Коли починає тягнути холодне повітря з лугу, у дворі сильно пахне нечистотами».

Олександр не єдиний, хто потерпає від навколишнього неприємного запаху. Колишнє садове товариство з часом стало повноцінним житловим мікрорайоном. Люди побудували капітальні будинки, і тепер тут налічується  майже півтори сотні дворів.

Даша, мешканка Дмитрівки:

«Ми поїхали з міста, бо дуже хотіли, щоб було чисте повітря, щоб можна було побігати подвір’ям… Я не можу відкрити вікно й провітрити приміщення, спальню дитини перед сном, бо навіть туди заходить цей неприємний запах».

Олександр, мешканець Дмитрівки:

«Тут було б, мабуть, ідеальне місце, якби не ця смердючка».

Місцеві дослідили, звідки з’являється запах і що отруює навколишнє середовище. З’ясувалося, в ліс, який знаходиться поруч, виведена труба від дмитрівських очисних споруд. Нечистоти розливаються дібровою і прокладають собі шляхи до