Звільнення Макеєвої з посади є законним – рішення суду

Ірпінський міський суд відмовив у поновленні на посаді колишньої директорки міського стадіону Анжели Макеєвої.

Керівником підприємства Макеєва пропрацювала три роки. Вважала, що після завершення терміну контракту з Ірпінською міською радою звільнили її незаконно, бо не попередили завчасно про припинення співпраці.

Анастасія Черкас, заступник начальника юридичного відділу Ірпінської міської ради:
«Вважаю, що суддею прийнято законне, виважене й справедливе рішення, яке вистоїть і в апеляції, і навіть у касації, оскільки суддя, трактуючи й виносячи рішення, звернула увагу і врахувала практику Великої палати Верховного Суду з приводу того, що за строковими договорами немає обов’язку в роботодавця повідомляти безпосередньо працівника про своє рішення».

Макеєва переконувала: контракт повинні були продовжити автоматично ще й тому, що вона в період звільнення перебувала на лікарняному. Стверджувала, що була вагітною. Суд відхилив і цей аргумент.

Анастасія Черкас:
«Чинним законодавством регламентується порядок захисту прав працівників – вагітних жінок і непоширення даного порядку на Макеєву. Є постанова пленуму Верховного Суду 2018 року, яким керуються суди всіх інстанцій (оскільки їх зобов’язує ст. 13 закону про статус суддів), стосовно того, що в момент підписання строкового трудового договору особа знає про дату свого звільнення. Навіть перебування на лікарняному або вагітність не є підставою для поновлення трудових відносин або для того, щоби вважати їх продовженими. Дані відносини припинені в момент припинення дії договору».

Чи буде Анжела Макеєва подавати апеляцію, наразі невідомо.  Від коментарів вона відмовилась.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300