Реклама

Види картриджів для фільтру води

Щоб усунути з води дрібні частинки, метали та інші елементи, встановіть спеціальні фільтри. Вони допоможуть очистити рідину від таких компонентів, після чого вона буде безпечнішою.

Найпростіший спосіб усунути домішки — використання фільтрів. На ринку представлені десятки моделей, які різняться за потужністю та функціональними особливостями. Картридж для фільтра води — це той елемент, від якого залежить ефективність системи загалом, тому варто стежити за його станом. Залежно від конструкції та призначення вони можуть суттєво різнитися — наприклад, за кількістю встановлених блоків очищення. У простіших моделях зазвичай використовується один. У професійних, дорогих таких блоків може бути декілька.

wqsEOsKBOvn4NreQDppoaZr8MEQuPVU7Cpx3xeeAxyLDA8M36z99_T0y8MFCO5uNnYvFxbO0ca6eGJY-E73b6X9cFPqPhXe25eqh96Mg0WIDp5_RA_f-uHu0GSTIh42qRt1V45IuuYN6wteCz4qkma8

Функції залежно від виду

Не всі фільтри схожі між собою. Відповідно, картриджі також різняться. Залежно від типу виконуваних функцій, виділяють такі різновиди:

  1. Механічні. Такі картриджі для фільтру води призначені для усунення з рідини дрібних частинок. Для виробництва застосовують нитку або пропіленове волокно. В результаті вони виходять щільними та зберігають свою ефективність навіть через роки експлуатації.
  2. Абсорбційні. Допомагають усунути токсини, органічні сполуки, ефективно борються із залишками хлору у воді. Такі картриджі для фільтру води містять активоване вугілля в гранульованому або пресованому вигляді. Якісна таблетована сіль допоможе продовжити термін експлуатації цього та інших видів картриджів.
  3. Мембранні. Ці різновиди найбільш поширені в системах зворотного осмосу. Вони вважаються дуже ефективними, оскільки пропускають лише молекули самої води. Усувають механічні та органічні частинки, бактерії, віруси тощо. Завдяки цьому рідина позбавляється всіх домішок. Вона буде на 100% безпечною.
  4. Пом’якшувальні. Якщо стикаєтеся з проблемою надмірної жорсткості води, то обов’язково зверніть увагу на ці картриджі. Завдяки ним фільтр поглинатиме іони кальцію і магнію. Вода буде м’якшою, легшою. Усунення надмірної жорсткості дозволить відчути її справжній природний смак.
  5. Знезалізні. За своїми функціями та призначенням схожі на пом’якшувальні. Головна особливість таких картриджів — вміст у їхньому складі іонообмінних смол. Вони допомагають притягувати іони заліза — і цей компонент усувається з води.

Що враховувати під час вибору

Щоб підібрати якісні картриджі, зважайте на такі параметри:

  • його призначення — визначте, які конкретні забруднення ви хочете видалити з води: хлор, важкі метали, бактерії, пестициди тощо;
  • сумісність із різними типами фільтрів — перевірте специфікації фільтра, щоб впевнитися, що картридж має сумісність з вашою системою;
  • бренд — виберіть продукцію відомого виробника, це допоможе забезпечити надійність та ефективність роботи вашого фільтру води;
  • рівень фільтрації — відповідно до розміру пор, використання додаткових матеріалів фільтрації (наприклад, активоване вугілля) або рівня фільтрації мікроорганізмів.
Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300
Реклама