Анастасія Попсуй: «Ми знаємо, як допомогти жінці в кризовій ситуації»

Photoeditorsdk Export (82)

П’ятирічний хлопчик малює червоно-чорні картинки і ховається під стіл від будівельного гуркіту за стіною – він наляканий війною. Неповнолітня дівчинка мліє від голоду та замерзає у темній квартирі – її кинули напризволяще батьки. Старенький дідусь із перебинтованою рукою у рваному одязі шукає прихисток, бо в його будинок у Широкиному влучив снаряд. А одинока багатодітна мати б’ється у розпачі, бо не знає, як прогодувати дітей…

Що об’єднує цих людей? Про них і багато інших сповнених болю доль розповіли учасниці всеукраїнського семінару для працівниць муніципальних соціальних служб, який організували в Ірпені Рада жіночих ініціатив та Європейська асамблея жінок-депутаток на чолі з Анастасією Попсуй.

«За п’ять днів тренінгу ми почули багато таких історій. Усім героям була конче потрібна невідкладна психологічна допомога. Вони її отримали і повернулися до нормального життя. Але, на жаль, далеко не всім так щастить», – розповіла Анастасія Попсуй.

Після затяжної політичної та фінансової кризи Україна разом з усім світом відчула падіння економіки через COVID-19. Більше 2 млн українців втратили офіційну роботу, а неофіційна цифра в рази більша. До 50% бізнесу опинилося на межі закриття. За експертними оцінками, третина власників бізнесу (переважно мікро-), заявили про падіння доходів на 90-100% з початку карантину. Ці ж підприємці звільнили до 50% співробітників. Власники малого і середнього бізнесу кажуть про зменшення доходів на 25-50% у порівнянні з докарантинним періодом.

На тлі економічного падіння значно підвищився рівень злочинності та рейдерства, а також відчутно виросла кількість розлучень. Усе це суттєво збільшило кількість українців, які потрапили в складні життєві ситуації і потребують допомоги. Серед них – найбільше жінок.

«Жінки найчастіше страждають, оскільки менш спроможні протистояти стресу та є більш вразливими після втрати роботи, закриття власної справи, розлучення, втрати годувальника тощо. До того ж жінки частіше стають жертвами злочинців», – пояснила організаторка тренінгу для психологів соціальних служб Анастасія Попсуй.

Якісну психологічну підтримку жінкам, які пережили сильний стрес і стали більш вразливими саме через економічні причини, могли б надавати Центри соціальних служб. Вони є в усіх містах України та мають фінансову підтримку від держави. Але спроможність Центрів замикається здебільшого на паперовій роботі і мало фокусується на психологічній допомозі, а участь у дороговартісних навчальних програмах, які б надали можливість працівникам Центрів впроваджувати платні послуги для свого розвитку, є для них практично недосяжною мрією. Значну кількість повноважень соціального спрямування держава делегувала органам місцевого самоврядування, переклавши на них їх часткове або повне фінансове забезпечення. Але за умов хронічної нестачі фінансових ресурсів у місцевих бюджетах часто ці програми недофінансовані. І це головна причина того, чому працівники соццентрів не завжди можуть надати людям необхідну допомогу.

Щоб допомогти соццентрам, а через них – тисячам українських жінок, і був організований навчальний тренінг в Ірпені. «Мета нашої ініціативи – надання якісної психологічної підтримки жінкам для подолання наслідків економічної кризи шляхом підвищення спроможності Центрів соціальних служб в містах. Ми знаємо, як допомогти жінці в кризовій ситуації. Ми вміємо це робити і готові допомагати», – заявила Анастасія Попсуй.

У рамках цього проєкту навчання пройшли 20 психологинь. Озброєні сучасними знаннями вони вже повернулися на свої робочі місця і успішно допомагають людям знайти опору в житті.

Навчальна програма з надання психологічної підтримки жінкам в умовах економічної кризи через  COVID-19 реалізована за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади, яке підтримало спільну діяльність Асоціації міст України (АМУ) та проєкту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проєкт ПРОМІС), що впроваджується в Україні Федерацією канадських муніципалітетів.


Більше про подію можна дізнатися на таких ресурсах:

https://50vidsotkiv.org.ua/navchalna-programa-z-nadannya-psyhologichnoyi-pidtrymky-zhinkam-dedlajn-31-serpnya/

https://www.prostir.ua/?grants=konkurs-na-uchast-u-navchalnij-prohrami-z-nadannya-psyholohichnoji-pidtrymky-zhinkam-v-umovah-ekonomichnoji-kryzy

https://gurt.org.ua/news/trainings/62370/

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300