Анастасія Попсуй: «Ми знаємо, як допомогти жінці в кризовій ситуації»

photoeditorsdk-export (82)

П’ятирічний хлопчик малює червоно-чорні картинки і ховається під стіл від будівельного гуркіту за стіною – він наляканий війною. Неповнолітня дівчинка мліє від голоду та замерзає у темній квартирі – її кинули напризволяще батьки. Старенький дідусь із перебинтованою рукою у рваному одязі шукає прихисток, бо в його будинок у Широкиному влучив снаряд. А одинока багатодітна мати б’ється у розпачі, бо не знає, як прогодувати дітей…

Що об’єднує цих людей? Про них і багато інших сповнених болю доль розповіли учасниці всеукраїнського семінару для працівниць муніципальних соціальних служб, який організували в Ірпені Рада жіночих ініціатив та Європейська асамблея жінок-депутаток на чолі з Анастасією Попсуй.

«За п’ять днів тренінгу ми почули багато таких історій. Усім героям була конче потрібна невідкладна психологічна допомога. Вони її отримали і повернулися до нормального життя. Але, на жаль, далеко не всім так щастить», – розповіла Анастасія Попсуй.

Після затяжної політичної та фінансової кризи Україна разом з усім світом відчула падіння економіки через COVID-19. Більше 2 млн українців втратили офіційну роботу, а неофіційна цифра в рази більша. До 50% бізнесу опинилося на межі закриття. За експертними оцінками, третина власників бізнесу (переважно мікро-), заявили про падіння доходів на 90-100% з початку карантину. Ці ж підприємці звільнили до 50% співробітників. Власники малого і середнього бізнесу кажуть про зменшення доходів на 25-50% у порівнянні з докарантинним періодом.

На тлі економічного падіння значно підвищився рівень злочинності та рейдерст