Народні депутати не підтримали поглинання Коцюбинського Києвом (відео)

Члени підкомітету Верховної Ради з питань адміністративно-територіального устрою підтримали розвиток селища Коцюбинського як окремої територіальної громади. Таке рішення народних депутатів радо зустріли мешканці Коцюбинського, які зібралася під будівлею комітетів, щоб не допустити поглинання селища Києвом.

Жителі Коцюбинського:
«Це наша земля! Мені скоро 80 років, а я приїхала з паличкою захищати свою землю!» «Так, Київ – столиця нашої Батьківщини, столиця України, але це не значить, що нашій столиці дозволено, не запитавши думки більшості, нас анексувати».

Сергій Даніш, в. о. Коцюбинського селищного голови:
«Коли дружна громада, тоді й у громади все добре. Я вам усім дякую, ви всі молодці, це ваша перемога!»

Обговорення на підкомітеті стало, по суті, першим конструктивним діалогом на резонансну тему приєднання Коцюбинського до Києва. За круглим столом зібралися народні депутати, представники облдержадміністрації, Києва, Коцюбинського та Ірпеня. Обговорювали три варіанти долі селища: приєднання до столиці, ОТГ з Ірпенем чи окрема територіальна громада. Позиція області – Коцюбинське самостійне, оскільки з Ірпенем селище не має спільної межі, а приєднання до Києва не передбачає законодавство.

Євген Калінін, представник Київської облдержадміністрації:
«За методикою визначення спроможності громад, затвердженою Кабінетом Міністрів, Коцюбинська громада є повністю спроможною, тому ми на такому варіанті й зупинилися. На нашу думку, він є найбільш зваженим та компромісним».

У свою чергу, представники Києва переконували, що, приєднавши Коцюбинське до столиці, виграють усі. Однак почули серйозні контраргументи.

Наталія Манойленко, депутат Київської міської ради:
«Ми прийшли до висновку, що це є взаємовигідним рішенням, оскільки для Києва важливі ці людські ресурси, які все одно працевлаштовані й використовують місто Київ як базу для постійного перебування, які сплачують у місті податки. У той же час місто не може задовольнити за рахунок цих податків інтереси цих мешканців Коцюбинського на такому рівні, як інтереси киян».

Андрій Клочко, народний депутат України, голова Комітету ВРУ:
«Сьогодні Київ – це місце, куди всі громади, які межують із вами, так само їдуть, щоби працювати, і повертаються ввечері. Це не тільки громада Коцюбинського – давайте, будемо коректні. І давайте, подивимось в очі правді: що в нас відбувається в Києві? Ви хочете сказати, що в Києва більше немає питань, ніж приєднати ще додаткову територію? Ви, як депутат Київради, дайте відповідь: у нас у Києві порядок у Святошинському районі? Можете подивитися на той же Шулявський міст… Я Вам зараз висловлю, як киянин, багато запитань, на які мер не може мені дати відповідь».

Проти поглинання Коцюбинського Києвом категорично виступили представники селища. В.о. селищного голови Сергій Даніш наголосив: такі наміри столиці – ніщо інше, як знищення місцевого самоврядування та нівелювання реформи децентралізації.

Сергій Даніш:
«Якщо говорити про децентралізацію, то це саме й було створено для того, щоби влада була ближче до людей. Якщо розглядати нас у Києві, то де ж та влада, якщо я туди поїхав як депутат і пройшов чотири кордони, поки потрапив до сесійної зали? Є в нас яскраві приклади – Бортничі, Жуляни, Пуща-Водиця, Троєщина – які свого часу приєдналися до столиці, і зараз вони не дуже в гарному стані. Я скажу впевнено, що ми перебуваємо в набагато кращому стані, ніж ці села, які я перерахував, і в нас є потенціал розвитку.

Таку думку підтримали й народні депутати.

Вадим Івченко, народний депутат України:
«Відповідні громади, якщо будуть приєднані, не будуть навіть представлені у своїй міській раді. Тому що на чотири мільйони населення 80 депутатів – це один від 50 тисяч. Ця громада має 20 тисяч. Вона навіть не буде представлена, вона навіть не буде почута. І темп розвитку таких громад точно буде сповільнюватися».

Лариса Білозір, народний депутат України:
«Я би хотіла звернутися до депутатів Київради. Ми сьогодні чули, що Ірпінь вкладає в селище, Ірпінь співпрацює, оплачують дитсадки, створили ЦНАП і т. д.  Потрібно було теж працювати і підтримувати, селище мало б відчути вашу турботу: треба було дорогу зробити, допомогти, співфінансувати».

Окрім Коцюбинського та Києва, на підкомітеті обговорили й наболілу тему Біличанського лісу. Нагадаємо, його межі, як національного парку, досі не винесено в натуру.

Володимир Карплюк, голова Інвестиційної ради Ірпеня:
«Усі говорять про ліс, усі розказують, що його треба захищати – з’явилося дуже багато борців за ліс. Але сьогодні щодня ліс ріжуть, щодня машинами вивозять. І не Ірпінь це робить, і не Коцюбинське. Це робить комунальне підприємство Київської міської ради».

Лариса Білозір:
«Насправді, ми тут усі бачимо, що яблуко розбрату – це ліс, він незахищений. Я вважаю, що оскільки за ці п’ять років чиновники не спромоглися встановити чіткі межі цього лісу, потрібно це зробити й захистити цей ліс».

Що ж до Коцюбинської ОТГ, то остаточний перспективний план Київської області має затвердити Міністерство розвитку громад та територій України.

Підписуйтеся на Telegram-канал ITV — джерело актуальних новин Приірпіння й Київщини!
300x300