Під Кабміном відбувся мітинг за право Ірпеня бути районним центром (відео)

Представники громад Київщини сьогодні пікетували Кабінет Міністрів України. Люди вимагають справедливої адміністративної реформи. Вони наполягають, що центром одного з п’яти укрупнених районів, які будуть утворені в Київській області, має стати Ірпінь.

Володимир Карплюк, голова Інвестиційної ради Ірпеня: 
«Ми хочемо, щоби Ірпінь, який історично є вже більш ніж 50 років адміністративним центром усього регіону, в якого є всі можливості бути районним центром, є адміністративні будівлі, маса підприємств, які обслуговують територію міста й прилеглих населених пунктів — щоби він по факту (так, як рекомендував Офіс реформ, і як на початковому етапі рекомендувала обласна адміністрація) залишився районним центром».  

Люди, які прийшли на мітинг, почуваються обдуреними. Адже спочатку в Київській обладміністрації саме Ірпінь розглядали центром укрупненого району, а потім чомусь передумали.

Андрій Літвинов, в. о. Ірпінського міського голови:
«До завершення реформи децентралізації відбулася презентація в КОДА декілька місяців тому, де обговорювалося питання створення нових районів. І нам, усім головам навколишніх населених пунктів, було презентовано Ірпінь як адмінцентр та створення Ірпінського району. Буквально декілька днів тому в Кабінеті Міністрів кулуарним шляхом незрозуміло як випливає місто Буча й Бучанський район, що дуже всіх обурює».

Мітингувальники обурені тим, що районним центром може стати Буча — місто, де відсутня відповідна інфраструктура, і яке не відповідає урядовій методиці формування нових районів. На відміну від Ірпеня.

Галина, мешканка Коцюбинського:
«В Ірпені є всі організації — і соцзабез, і все, а в Бучі його немає, його треба буде там робити».

Олександр Маркушин, перший заступник Ірпінського міського голови:
«Ми на сто відсотків відповідаємо методиці, яку розробило Міністерство та Кабінет Міністрів. Хочемо, щоби нас почув Кабінет Міністрів, профільний міністр. Якщо вони при